900%Bonus
Bonus
900%
Ekskluzywny bonus 150FS + 900% bonusu od depozytu
Zarejestruj się i aktywuj kod
Nie, dziękuję

Kursy na zwycięzcę ESL Pro League Season 24: Spirit prowadzą w ciasnej czołówce w Katowicach

02.10.2026, 06:22

ESL Pro League Sezon 24 trwa od 3 do 11 października 2026 w Katowicach. Szesnaście drużyn na LAN-ie, pula nagród 1 000 000 $ i szwajcarska faza grupowa, która startuje 3 października i kończy się 7 października. Faza pucharowa odbędzie się od 9 do 11 października w Spodku. Każda seria w Stage 1 to best-of-three, co ma większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać: jeden zły ban mapy i kandydat do tytułu nagle musi gonić wynik.

Rozstawienie ustalili sami gracze. Wszystkie 16 składów uszeregowało swoich rywali, odrzucono skrajne oceny, a średnie wyznaczyły drabinkę. Team Spirit miał najwyższy seeding, Team Vitality awansował o dwa miejsca na drugie, Team Falcons pozostał trzeci, a MOUZ spadł o dwa oczka na czwarte. W porównaniu z VRS największy skok zaliczyło Aurora Gaming, lądując na siódmym miejscu. 9z i MOUZ zostały rozstawione o dwie pozycje niżej niż w VRS.

Kursy na zwycięzcę ESL Pro League Sezon 24

Poniższe kursy pochodzą z BC.GAME. Rynek traktuje to jako turniej czterech drużyn z długim ogonem za nimi.

1
Płatności
App
Licencja
200 ZŁ NA START + DO 13 000 ZŁ BONUSU
Postaw teraz
Drużyna Zwycięzca turnieju Awans do finału
Team Spirit 3.5 2.0
Team Vitality 3.75 2.1
Team Falcons 5.0 2.75
MOUZ 5.5 3.25
FURIA 10.0 5.0
Aurora Gaming 16.0 9.0
Natus Vincere 21.0 12.0
Legacy 21.0 12.0
G2 Esports 21.0 12.0
BetBoom Team 40.0 20.0
9z Team 67.0 35.0
PARIVISION 76.0 45.0
1w Team 100.0 50.0
M80 150.0 75.0
TYLOO 250.0 150.0
ShindeN 500.0 250.0

Różnica między Spirit po 3.5 a Vitality po 3.75 jest niemal zerowa, podobnie jak między Falcons po 5.0 a MOUZ po 5.5. Falcons to aktualni mistrzowie IEM Cologne Major 2026, przez co ich piąty kurs wydaje nam się zaniżony. Szczerze mówiąc, zwycięzca Majora wyceniony wyżej niż Spirit i Vitality to pierwsza rzecz, którą byśmy sprawdzili przed postawieniem czegokolwiek.

Rynek awansu do finału pokazuje układ drabinki. Spirit po 2.0 i Vitality po 2.1 są blisko remisu, jeśli chodzi o dotarcie do ostatniej serii, a FURIA po 5.0 wyraźnie wyprzedza Aurorę po 9.0, mimo że jest rozstawiona tylko o jedno miejsce wyżej. Widać wyraźną grupę przy 12.0: Legacy, G2 i NAVI mają ten sam kurs, a wszystkie trzy czeka trudny pierwszy tydzień.

Mecze otwarcia Stage 1, 3 października

ESL zastosowało standardową drabinkę do rozstawienia wybranego przez drużyny, więc jeden gra z szesnastym, dwa z piętnastym i tak dalej.

1
Płatności
App
Licencja
200 ZŁ NA START + DO 13 000 ZŁ BONUSU
Postaw teraz
Mecz Seeding
Team Spirit vs ShindeN 1 vs 16
Team Vitality vs 1win 2 vs 15
Team Falcons vs TYLOO 3 vs 14
MOUZ vs M80 4 vs 13
Legacy vs PARIVISION 5 vs 12
FURIA vs BetBoom 6 vs 11
Aurora vs 9z 7 vs 10
G2 vs NAVI 8 vs 9

Czołowa czwórka trafiła na czterech regionalnych kwalifikantów. ShindeN, 1win, M80 i TYLOO awansowali ścieżką regionalną ECL i każdy z nich zaczyna od meczu z drużyną wycenioną poniżej 5.5 na wygranie całego turnieju. To te cztery serie, w których faworyt może spokojnie wygrać 2-0 i zapewnić sobie łatwiejszą drugą rundę.

Wszystko poniżej czwartego rozstawienia jest bardziej skomplikowane. Legacy vs PARIVISION to para drużyny z kursem 21.0 przeciwko tej z kursem 76.0, ale PARIVISION ma wystarczającą siłę ognia, by ukraść best-of-three na odpowiedniej puli map. Aurora vs 9z dzieli trzy miejsca w seedingu. A G2 vs NAVI (ósmy z dziewiątym) to najwyrównany mecz w stawce – seria w tempie eliminacji między dwiema stronami, które mają po 21.0 na wygraną i 12.0 na awans do finału. Jedna z nich zaczyna tydzień od 0-1 w szwajcarskim formacie, który właśnie to karze.

Ponieważ przegrani z 3 października grają ze sobą od razu, pierwszy dzień skutecznie dzieli stawkę na dwa bardzo różne turnieje. Drużyny, które przegrają mecz otwarcia, mają czas do 7 października, by wrócić do gry o fazę pucharową.

Kursy na MVP według HLTV

Rynek indywidualny to na szczycie wyścig dwóch koni, a potem długa przerwa.

1
Płatności
App
Licencja
200 ZŁ NA START + DO 13 000 ZŁ BONUSU
Postaw teraz
Gracz Kurs na MVP
donk 3.75
ZywOo 4.0
m0NESY 7.0
KSCERATO 15.0
latto 16.0
torzsi 16.0
kyousuke 16.0
spinx 18.0
try 19.0
xertioN 21.0
sh1ro 21.0
molodoy 21.0
ropz 26.0
NertZ 34.0
NiKo 34.0
FlameZ 34.0
HeavyGod 41.0
Wicadia 41.0
w0nderful 41.0
XANTARES 51.0
b1t 61.0
Magnojez 61.0
makazze 81.0
luchov 100.0

donk po 3.75 i ZywOo po 4.0 niemal idealnie odzwierciedlają kursy drużynowe Spirit i Vitality, co jest typowe dla rynków MVP: trofeum częściej decyduje o nagrodzie niż surowy rating. m0NESY po 7.0 jest interesujący, bo G2 mają kurs 21.0, a on jest wyceniony tak, jakby byli półfinalistą. To zakład, że gracz pociągnie drużynę, którą głosujący uplasowali na ósmym miejscu.

Niżej KSCERATO po 15.0 ma sens przy FURIA po 10.0 na wygraną. latto i kyousuke po 16.0 zależą wyłącznie od głębokiego marszu Falcons, a torzsi po 16.0 potrzebuje, by MOUZ zaszło dalej, niż sugeruje ich czwarty seeding. Podoba nam się molodoy po 21.0 jako value pick w stawce, jeśli Falcons przełożą formę z Majora na tytuł w Katowicach.

Jak podeszlibyśmy do tej karty

Cztery drużyny są wycenione między 3.5 a 5.5, a głosowanie nad seedingiem w dużej mierze zgadza się z rynkiem. Zostawia to dwa warte rozważenia kąty. Pierwszy to Falcons po 5.0 – skład, który wygrał Majora, a w pierwszej rundzie trafia na 14. seeding. Drugi to rynek awansu do finału, gdzie FURIA po 5.0 daje ścieżkę przez BetBoom, a potem tylko jedną drużynę z czołowej ósemki zamiast dwóch.

Best-of-three w szwajcarskim systemie działa w obie strony. Chroni faworytów przed zmiennością pojedynczej mapy, ale też oznacza, że kwalifikant taki jak 1win po 100.0 potrzebuje dwóch wygranych map, a nie jednej szczęśliwej dogrywki. W tym formacie underdogi rzadko się opłacają, więc jeśli szukasz wartości, spojrzelibyśmy na grupę 12.0, a nie na cokolwiek powyżej 40.0.

Jesteś nowy w tego typu rynkach? Zacznij od naszego przewodnika jak obstawiać sport i miej pod ręką słownik zakładów sportowych, by sprawdzać terminologię. Każda liczba na tej stronie to analiza redakcyjna, a nie gwarancja, a nasze standardy określa polityka redakcyjna. Poznaj swoje prawa jako gracza, zanim gdziekolwiek wpłacisz depozyt, i zawsze graj odpowiedzialnie.

Pierwsze mecze fazy grupowej odbędą się 3 października, a Team Spirit vs ShindeN otworzy drabinkę. Sprawdź kursy na BC.GAME ponownie po pierwszym dniu, bo osiem drużyn będzie miało bilans 1-0, a osiem będzie w tarapatach.

Strona używa pliki cookie (t. zw. ciasteczka) w celu zapewnenia personalizacji treści i nadaina użytkownikom funkcji dodatkowych, oraz w celu analizy ruchu na stronie. Korzystając z serwisu tips.gg, zgadzasz się na politykę używania plików cookie. Zgoda