Osiem zaproszonych składów, pięć dni Counter-Strike 2 i US$1,000,000 w puli. Thunderpick World Championship 2026 rozpoczyna się w środę, 14 października, w BLAST Arena Studios w Attard na Malcie i jest jednym z ostatnich turniejów LAN rangi S-Tier w tym roku.
Każda drużyna w stawce otrzymała bezpośrednie zaproszenie na podstawie swojej pozycji w Valve Regional Standings z sierpniowej aktualizacji. Oznacza to brak otwartych kwalifikacji, brak niespodziewanych awansów z drugiego tieru, a także brak MOUZ, Spirit i Team Vitality. Nieobecność tych trzech zespołów całkowicie zmienia rynek zakładów i jest głównym powodem, dla którego Team Falcons zajmują taką pozycję w kursach na zwycięstwo.
Format i terminarz
Krótko i brutalnie. Turniej rozpoczyna się od dwóch czterozespołowych grup w systemie podwójnej eliminacji, a wszystkie mecze rozgrywane są w formacie best-of-three. Dwie drużyny z każdej grupy awansują do drabinki play-off z pojedynczą eliminacją: półfinały best-of-three, mecz o trzecie miejsce oraz wielki finał best-of-five w niedzielę, 18 października.
Na rozgrzewkę jest bardzo mało czasu. Turniej następuje po ESL Pro League Season 24, które zakończyło się zaledwie trzy dni wcześniej, więc forma przenosi się niemal bezpośrednio, a zmęczenie będzie istotnym czynnikiem dla każdego, kto zaszedł w tamtym turnieju daleko.
Kursy na zwycięstwo w Thunderpick World Championship 2026
Wszystkie poniższe kursy pochodzą z BC.Game.
| Drużyna | Zwycięstwo w turnieju | Awans do finału |
|---|---|---|
| Team Falcons | 2.25 | 1.40 |
| Aurora Gaming | 4.30 | 2.00 |
| Legacy | 4.75 | 2.20 |
| FURIA | 5.00 | 2.40 |
| PARIVISION | 18.00 | 9.00 |
| BetBoom Team | 18.00 | 9.00 |
| 9z Team | 24.00 | 12.00 |
| Ninjas in Pyjamas | 30.00 | 15.00 |
Różnica między czwartym a piątym faworytem jest ogromna. FURIA z kursem 5.00, PARIVISION i BetBoom Team z kursem 18.00. Cztery drużyny są wyceniane jako prawdziwi pretendenci, a pozostałe cztery jako uzupełnienie fazy grupowej, co przy tak małej drabince jest zdecydowanym sygnałem ze strony bukmacherów.
Team Falcons: mocny skład, ale wciąż bez potwierdzenia w końcówkach
Falcons dysponują jednym z najgłębszych składów w Counter-Strike, ale mają też opinię drużyny załamującej się w końcowej fazie dużych turniejów. Przeciwko MOUZ, Spirit i Team Vitality wciąż trafiają na tę samą ścianę. W starciach z zespołami poniżej tego poziomu są bezlitośni.
Malta usuwa tę przeszkodę. W tej stawce nie ma elitarnego składu, który mógłby pokrzyżować ich plany, a Falcons przyjeżdżają jako druga najwyżej oceniana drużyna turnieju, za FURIA. Kurs 2.25 na zwycięstwo jest niski, ale 1.40 na awans do finału wygląda jak lepszy sposób na wyrażenie tej przewagi.
Motywacja wykracza również poza samo trofeum. Falcons potrzebują rozpędu przed Intel Extreme Masters Beijing 2026, a tytuł tutaj wiele by dał drużynie, o której przez cały sezon mówiło się, że jest utalentowana, a nie dominująca.
Aurora Gaming korzystają z prawdziwej formy
Turecka drużyna zajęła trzecie miejsce w ESL Pro League Season 24 i nie był to przypadek. Aurora rozbijają niżej notowanych rywali i pokonały już kilka zespołów udających się na Maltę, w tym FURIA, BetBoom Team i 9z Team.
Falcons historycznie pozostają dla nich złym rywalem. Wszystko inne w tej drabince wygląda na możliwe do wygrania. Uważamy, że 4.30 na Aurora to najciekawszy kurs na zwycięstwo w całej ofercie, a 2.00 na awans do finału jest bliskie rzutu monetą w przypadku drużyny, która obecnie gra lepiej niż większość stawki.
Rynek MVP HLTV
m0NESY jest liderem zakładów na MVP z kursem 3.20, co ma sens, biorąc pod uwagę, że oczekuje się od Falcons dalekiego awansu, a on pozostaje graczem z największymi szansami na wykręcenie najlepszych statystyk. kyousuke z kursem 5.50 to opcja związana z Aurora.
| Gracz | Kurs |
|---|---|
| m0NESY | 3.20 |
| kyousuke | 5.50 |
| KSCERATO | 8.00 |
| latto | 9.00 |
| try | 10.00 |
| Jimpphat | 10.00 |
| molodoy | 11.00 |
| NiKo | 13.00 |
| Wicadia | 13.00 |
| dumau | 15.00 |
| Magnojez | 30.00 |
| XANTARES | 30.00 |
| luchov | 50.00 |
W pięciodniowych turniejach z fazą grupową w formacie best-of-three nagrody MVP zwykle trafiają do gracza, który dociera do wielkiego finału z najwyższym ratingiem, więc rynek ten jest w praktyce odzwierciedleniem zakładów na zwycięstwo. Jeśli podoba Ci się Legacy z kursem 4.75, latto z kursem 9.00 to powiązana opcja. Szczerze mówiąc, KSCERATO z kursem 8.00 również kusi, biorąc pod uwagę, że FURIA przywozi na Maltę najwyższy rating drużynowy, nawet jeśli ich kurs 5.00 na zwycięstwo sugeruje, że bukmacherzy bardziej ufają obecnie Falcons i Aurora.
Nasze typy na zwycięstwo
- Aurora Gaming wygra turniej z kursem 4.30 – najlepsze połączenie formy i kursu w całej stawce.
- Team Falcons awansuje do finału z kursem 1.40 – niska wartość, wysokie prawdopodobieństwo i ominięcie ich zwyczaju przegrywania decydującej mapy.
- Legacy awansuje do finału z kursem 2.20 – status czwartego faworyta nie oddaje ich możliwości w drabince z czterema dogodnymi ścieżkami.
Outsiderzy są outsiderami z konkretnego powodu. Ninjas in Pyjamas z kursem 30.00 i 9z Team z kursem 24.00 musiałyby odnieść kilka niespodziewanych zwycięstw w meczach best-of-three z rzędu, a nic w ich ostatnich wynikach nie sugeruje, że jest to prawdopodobne.
Zanim postawisz
Nie znasz jeszcze rynków na zwycięstwo lub nie masz pewności, jak wielki finał best-of-five wpływa na zmienność? Nasz poradnik obstawiania sportu omawia podstawy, a słownik zakładów sportowych wyjaśnia terminologię, na którą trafisz w ofercie BC.Game. Publikujemy kursy i typy zgodnie z publiczną polityką redakcyjną, a przed wpłatą w dowolnym miejscu możesz zapoznać się z informacjami o swoich prawach jako gracza.
Kursy szybko zmieniają się przy pięciodniowym turnieju LAN, szczególnie po pierwszej rundzie meczów grupowych. Jeśli coś Ci odpowiada, zawrzyj zakład wcześniej, stawiaj tylko tyle, ile możesz stracić, i graj odpowiedzialnie.