900%Бонус
Бонус
900%
Ексклюзивний бонус 150FS + 900% бонус на депозит
Зареєструватися і активувати код
Ні, дякую

Ліга чемпіонів 2025/26: хто виконує найінтенсивнішу роботу за 90 хвилин?

04.09.2026, 09:39
Prefer us on Google — see Tips.gg in Top Stories & DiscoverAdd on Google

Перше, що глядач може оцінити у футболіста, чи то з трибун, чи то по телевізору, — це його фізична статура. Зріст, статура, ширина плечей, довжина ніг та загальна сила помітні майже відразу, і вони вже дають певне уявлення про те, як гравець може використовувати своє тіло на полі. Фізичні дані також є важливою складовою оцінки гравців у сучасному футболі.

Набагато складніше оцінити, скільки інтенсивних пробіжок цей гравець здатний виконати протягом матчу. Гравець може бути швидким, сильним або вибуховим, але самі по собі ці якості не дають нам уявлення про те, як часто він може використовувати свою швидкість, яку відстань він долає на високих швидкостях або наскільки стабільно він може повторювати таку роботу протягом 90 хвилин.

Швидкість бігу гравця має значення. Але є різниця між здатністю розвивати високу швидкість і здатністю робити це неодноразово протягом матчу. Останнє більше говорить нам про інтенсивність: не лише про фізичний максимум гравця, а й про те, наскільки регулярно він може використовувати свою швидкість у рамках загального навантаження.

Це створює досить просту проблему. Загальна відстань не показує, як швидко були пробігані ці кілометри, тоді як показник максимальної швидкості не вказує, як часто гравець бігав зі швидкістю, близькою до неї. Отже, якщо ми хочемо порівняти, наскільки інтенсивними насправді є навантаження різних гравців, нам спочатку потрібно знайти спосіб виміряти обидві складові разом.

Як ми вимірюємо інтенсивність

Це розрізнення також пояснює, чому максимальна швидкість є корисною відправною точкою. Сама по собі вона не вимірює інтенсивність, але показує верхню межу того, на що фізично здатний гравець. Додаткова швидкість може допомогти гравцеві першим дістатися до м’яча, відновити позицію після втрати місця на полі або прикрити простір для партнера по команді. Питання полягає в тому, як часто він може перетворити цю здатність на реальну роботу протягом матчу.

З цієї причини ми почали з найшвидших гравців у кожній позиційній групі в Лізі чемпіонів сезону 2025/26. Ми відібрали 20 гравців із найвищими зафіксованими максимальними швидкостями у кожній із п’яти широких позиційних груп, а потім виключили гравців, чий ігровий час у турнірі був занадто обмеженим, щоб забезпечити надійне порівняння показників на 90 хвилин.

Потім для кожного з гравців, що залишилися, ми проаналізували, як його загальна пробігана відстань розподілялася між п’ятьма зонами швидкості. Це дає нам не просто одне число, що відображає відстань: воно показує, яка частка цього навантаження припадала на низькі, помірні та високі швидкості.

У вихідних даних відстань кожного гравця поділено на п’ять діапазонів: 0–7 км/год, 7–15 км/год, 15–20 км/год, 20–25 км/год та 25+ км/год. Щоб ці профілі можна було порівняти, спочатку потрібно перерахувати частку кожної зони у фактичні кілометри.

Для кожної зони розрахунок є простим:

Відстань у зоні = загальна відстань × частка зони

Потім ми присвоюємо кожному діапазону швидкості дедалі більшу вагу. Чим швидше біг, тим більший внесок він робить у кінцевий результат:

Зона швидкості Вага
0–7 км/год ×1,0
7–15 км/год ×1,5
15–20 км/год ×2,0
20–25 км/год ×2,5
25+ км/год ×3,0

Вагові коефіцієнти збільшуються рівними кроками по 0,5. Це забезпечує пропорційність внеску кожної зони швидкості: біг із більшою швидкістю оцінюється вище, тоді як ділянки тренувального навантаження гравця з меншою швидкістю все одно враховуються в розрахунках.

Champions League running intensity 2025/26

Завантажте всі матеріали безкоштовно тут

Спочатку обчислюємо зважену відстань:

Зважена відстань = сума відстаней у кожній зоні × її вага

Потім коригуємо її з урахуванням ігрового часу:

Індекс інтенсивності = зважена відстань ÷ (хвилини гри ÷ 90)

У результаті кожен гравець отримує єдиний показник на 90 хвилин, який відображає як відстань, яку він пробігає, так і частку цієї роботи, виконаної на високій швидкості.

Вибірка

Початкова вибірка містить 100 гравців: 20 найшвидших за зафіксованою максимальною швидкістю у кожній із п’яти широких позиційних груп.

Щоб зменшити вплив невеликих вибірок на показники за 90 хвилин, гравців, які провели на полі менше ніж 450 хвилин у турнірі, було виключено. Таким чином, у остаточному рейтингу залишилося 72 гравців.

Для кожного з них аналіз поєднує ігровий час, загальну відстань та розподіл цієї відстані по п’яти описаних вище зонах швидкості.

Найактивніші гравці у вибірці

Застосування розрахунків до 72 гравців, що пройшли відбір, дає такий загальний топ-10:

Champions League running intensity 2025/26

Завантажте всі матеріали безкоштовно тут

Хакон Ев’єн очолює рейтинг з індексом 20,73. Він також має найбільшу відстань за 90 хвилин у вибірці, що пройшла відбір, — 12,95 км, що робить його наочним прикладом того, як розрахунок працює на практиці.

Як розраховується показник 20,73 Хакона Ев’єна

Ев’єн пробіг 148,2 км за 1 030 хвилин. Його загальна відстань розподіляється між п’ятьма зонами швидкості наступним чином:

Зона швидкості Відстань Вага Зважена відстань
0–7 км/год 34,09 км ×1,0 34,09
7–15 км/год 68,47 км ×1,5 102,71
15–20 км/год 30,38 км ×2,0 60,76
20–25 км/год 12,15 км ×2,5 30,38
25+ км/год 3,11 км ×3,0 9,34

Зважена відстань становить 237,27.

Ев’єн відіграв 1 030 хвилин. Щоб перерахувати зважену загальну величину у показник на 90 хвилин, ділимо її на 1 030 ÷ 90 = 11,44.

237,27 ÷ 11,44 = 20,73

Таким чином, Ев’єн отримав індекс інтенсивності 20,73 — найвищий показник у вибірці, що відповідає критеріям відбору. Такий самий розрахунок застосовується до кожного гравця в рейтингу.

Порівняння гравців на одній позиції

Жоао Сімоес і Фелікс Нмеча класифікуються як центральні півзахисники. Нмеча пробіг більшу загальну відстань протягом турніру: 97,7 км порівняно з 91,0 км у Сімоеса.

Різниця стає ще більш очевидною, якщо розподілити цю відстань за всіма п’ятьма зонами швидкості:

Зона швидкості Жоао Сімоес Фелікс Нмеча
0–7 км/год 21,93 км 26,28 км
7–15 км/год 42,13 км 44,65 км
15–20 км/год 17,20 км 18,17 км
20–25 км/год 7,10 км 6,45 км
25+ км/год 2,64 км 2,15 км

Нмеча набігав більшу відстань у кожній із трьох зон з нижчою швидкістю. Сімоес пробіг більшу відстань в обох зонах зі швидкістю понад 20 км/год: загалом 9,74 км, порівняно з 8,60 км у Нмечі.

Після застосування п’ятизонного зважування та перерахунку результату на показник за 90 хвилин Сімоеш має індекс інтенсивності 19,95, тоді як Нмеча — 18,19.

Champions League running intensity 2025/26

Завантажте всі матеріали безкоштовно тут

Найінтенсивніші гравці за позиціями

Центральні нападники

ПОЗ Гравець Відстань/90 Індекс Загальний рейтинг
1 Уго Екітіке 11,33 17,52 17
2 Ніколо Тресолді 11,30 17,33 21
3 Александр Сьорлот 11:23 17,04 26
4 Крістіан Кофане 11,01 16,95 28
5 Віктор Гьокерес 11,07 16,84 30

Уго Екітіке поєднує найвищий індекс інтенсивності серед центральних нападників із найбільшою відстанню, пробігнутою за 90 хвилин у цій групі. Віктор Гьокерес має інший профіль: він посідає друге місце за відстанню, пробігнутою зі швидкістю понад 25 км/год за 90 хвилин, а також накопичив більшу загальну відстань за весь турнір, ніж будь-який інший центральний нападник, що пройшов відбір. П’ятірка лідерів залишається щільно згрупованою: відстань між першим і п’ятим місцем становить менше одного балу індексу.

Флангові

Позиція Гравець Позиція Відстань/90 Індекс Загальний рейтинг
1 Єнс Петтер Хауге Лівий вінгер 11,90 18,42 9
2 Джуліано Сімеоне Правий вінгер 11,56 17,88 14
3 Майкл Олізе Правий вінгер 11,39 17,60 16
4 Вілсон Одоберт Лівий нападник 11,16 17,49 18
5 Ентоні Еланга Правий вінгер 10,88 17,06 25

Єнс Петтер Хауге демонструє найвищий показник пробігу за 90 хвилин серед кваліфікованих флангових гравців, незважаючи на те, що посідає 14-те місце з 15 за часткою пробігу зі швидкістю понад 20 км/год та останнє за пробігом зі швидкістю 25+ км/год за 90 хвилин. Тим часом Ентоні Еланга демонструє найвищі показники пробігу зі швидкістю понад 20 та понад 25 км/год за 90 хвилин у цій групі, що робить його найшвидшим серед п’ятірки лідерів.

Центральні півзахисники

Позиція Гравець Відстань/90 Індекс Загальний рейтинг
1 Хокон Ев’єн 12,95 20,73 1
2 Жоао Сімоеш 12,50 19,95 2
3 Максиміліан Байєр 12,11 19,32 4
4 Арчі Грей 12,16 19,23 5
5 Едерсон дос Сантос 11,92 18,65 6

Четверо з п’яти центральних півзахисників, що посіли найвищі місця в рейтингу, також входять до п’ятірки найкращих за загальними показниками. Хокон Ев’єн очолює весь кваліфікаційний рейтинг із показником 12,95 км за 90 хвилин та індексом інтенсивності 20,73, тоді як Максиміліан Бейєр виділяється з іншої причини: він має найвищі показники відстані, пройденої зі швидкістю 20+ та 25+ км/год за 90 хвилин серед півзахисників. Жоао Сімоеш посідає проміжне місце між ними у позиційному рейтингу з індексом 19,95.

Оборонні півзахисники входять до тієї ж позиційної групи, хоча в рейтингу вони займають нижчі місця. Сандро Тоналі — найвище в рейтингу серед оборонних півзахисників (8-ме місце) у загальній групі півзахисників, за ним йдуть Вітінья (11-те місце) та Мартен де Рун (12-те місце). Бейєр, який зазвичай грав як внутрішній півзахисник під нападником поруч із Карімом Адеємі, переважно з лівого напівпростору, у цьому аналізі також включений до групи центральних півзахисників.

Флангові захисники / крайні захисники

ПОЗ Гравець Позиція Відстань/90 Індекс Загальний рейтинг
1 Іван Фреснеда Правий захисник 12,46 19,65 3
2 Ахраф Хакімі Правий захисник 11,04 17,40 19
3 Нахуель Моліна Правий захисник 11,37 17,40 20
4 Ніко О’Рейлі Лівий захисник 11.24 17,30 22
5 Рауль Белланова Правий захисник 11.02 17,14 23

Іван Фреснеда є найяскравішим винятком у рейтингу за позицією. Незважаючи на те, що він показав найнижчу максимальну швидкість серед 13 кваліфікованих захисників та крайніх захисників (33,1 км/год), він посідає перше місце за індексом інтенсивності, пробігом за 90 хвилин та пробігом зі швидкістю 20+ км/год за 90 хвилин. Його перевага в 2,25 бала над другим місцем також є найбільшим розривом між першим і другим місцем серед п’яти позиційних груп, тоді як Ахраф Хакімі демонструє найвищий показник відстані, пробігнутої зі швидкістю 25+ км/год за 90 хвилин.

Центральні захисники

Позиція Гравець Відстань за 90 хв Індекс Загальний рейтинг
1 Ерік Гарсія 10,75 16,29 34
2 Ніко Шлоттербек 10,46 15,59 47
3 Мануель Аканджі 10,26 15,56 48
4 Джарелл Кванса 10,36 15,52 49
5 Ллойд Келлі 10,30 15,43 51

На швидкісні показники центральних захисників значний вплив має тактичний контекст, зокрема висота лінії оборони та частота, з якою захисникам доводиться повертатися до власних воріт. Декілька гравців у вибірці, зокрема Абдукодір Хусанов, набрали ігровий час на кількох захисних позиціях. У випадку Хусанова час, проведений на позиції правого захисника, є важливим для його профілю, який включає найвищу максимальну швидкість серед центральних захисників, що відповідають критеріям відбору (36,1 км/год), та другий за величиною показник відстані зі швидкістю понад 20 км/год за 90 хвилин, оскільки крайні захисники, як правило, виконують більше високошвидкісних дій. Ерік Гарсія, у свою чергу, очолює Індекс інтенсивності завдяки найбільшій загальній відстані за 90 хвилин на цій позиції.

Як інтенсивність відрізняється залежно від позиції

Рейтинги за позиціями також відображають різні фізичні вимоги. Центральні півзахисники пробігають найбільшу відстань за 90 хвилин у цій вибірці, тоді як флангові гравці та крайні захисники / флангові захисники більшу частину своєї відстані долають зі швидкістю понад 20 км/год.

Позиція Середня відстань за 90 хвилин Середній індекс Середня частка при швидкості 20+ км/год
Центральні півзахисники 11,76 км 18,28 9,3
Захисники / флангові захисники 10,76 км 16,57 11,2 %
Крилові 10,69 км 16,47 11,1 %
Центральні нападники 10,33 км 15,61 10,2%
Центральні захисники 9,99 км 14,86 8,6

Центральні захисники мають найнижчий середній індекс у вибірці, оскільки ця позиція висуває менші вимоги до такого типу інтенсивності бігу.

Champions League running intensity 2025/26

Завантажте всі матеріали безкоштовно тут

Чи інтенсивність більше характерна для молодших гравців?

Серед усіх 72 гравців, що відповідають критеріям відбору, середній вік станом на 30 травня 2026 року становить 25,2. Загальний топ-10 за індексом інтенсивності помітно молодший — середній вік становить 22,9, що на 2,3 роки менше.

Позиція Середній вік у топ-5 Середній вік за позицією
Центральні півзахисники 22,8 24,8
Центральні нападники 24,0 26,0
Крила 23,6 24,5
Захисники / флангові захисники 24,6 25,2
Центральні захисники 26,2 25,5

Різниця у віці найбільш помітна серед центральних півзахисників та центральних нападників, п’ятірка лідерів яких приблизно на два роки молодша за середній вік гравців на їхніх позиціях. Вона менша серед флангових півзахисників та крайніх захисників/флангових захисників, тоді як центральні захисники — це єдина група, де п’ятірка лідерів старша за середній вік гравців на цій позиції.

Що показують дані

Головним чинником, що вирізняє гравців у верхній частині рейтингу, є не лише виняткові спринтерські здібності. Найвищі показники демонструють гравці, які поєднують велике загальне навантаження з достатньою кількістю бігу у швидкісних зонах, щоб це навантаження залишалося інтенсивним протягом усього матчу.

Це також пояснює, чому центральні півзахисники так часто фігурують у верхній частині рейтингу. Їхня перевага полягає не стільки в досягненні найвищих показників швидкості, скільки в підтримці найбільшого обсягу роботи в усьому діапазоні швидкостей. Флангові півзахисники та крайні захисники досягають подібної інтенсивності іншим шляхом: з меншою загальною дистанцією, але більшою її концентрацією на вищих швидкостях.

Загалом інтенсивність краще розглядати як профіль, а не як окрему фізичну характеристику. Максимальна швидкість показує, на що здатний гравець; розподіл його бігу показує, яку частину цієї здатності він фактично використовує протягом 90 хвилин.

Джерела: CIES Football Observatory (розподіл за швидкісними зонами); статистика змагань Ліги чемпіонів УЄФА (хвилини, відстань та максимальна швидкість). Усі дані щодо результативності охоплюють один і той самий період змагань. Цифри можуть відрізнятися залежно від методології постачальника даних; усі похідні показники розраховані автором. Для розрахунку віку використовувалися дати народження гравців станом на 30 травня 2026 року.

Ми використовуємо cookie-файли для надання персоналізованого контенту, додаткових функцій користувачам та аналізу відвідувань веб-сайту. Використовуючи сайт tips.gg, ви погоджуєтеся із нашою політикою щодо використання cookie-файлів. Згоден