| Prefer us on Google — see Tips.gg in Top Stories & Discover | Add on Google |
Mistrzostwa Świata League of Legends 2026 odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Ich północnoamerykańską edycję potwierdzono już w styczniu 2025 roku, zanim ostatecznie ustalono kraj gospodarza. Dziewiętnaście drużyn z sześciu regionów walczy o Puchar Przywoływacza, a droga do niego była bardziej chaotyczna niż zwykle: zachodnie składy pokonały potęgi LCK, wyłonił się niespodziewany zwycięzca Esports World Cup, a kilka wschodzących ekip zdominowało drużyny, które miały znajdować się wyżej w hierarchii.
Wytypowanie zwycięzcy na tej podstawie jest naprawdę trudne. BC.Game stawia Gen.G na czele rynku z kursem 3.25, ale różnica między czterema czołowymi ekipami jest na tyle mała, że jeden nieudany draft w fazie Swiss może całkowicie zmienić układ.
Kursy na zwycięstwo w Worlds 2026
| Drużyna | Kursy BC.Game |
|---|---|
| Gen.G | 3.25 |
| Hanwha Life Esports | 4.5 |
| T1 | 4.5 |
| Bilibili Gaming | 5.0 |
| Anyone’s Legend | 10.0 |
| Dplus KIA | 13.0 |
| G2 Esports | 17.0 |
| Invictus Gaming | 19.0 |
| Top Esports | 34.0 |
| LYON | 41.0 |
| Team Liquid | 41.0 |
| Movistar KOI | 51.0 |
| Team Secret Whales | 67.0 |
| CTBC Flying Oyster | 81.0 |
| LOS | 101.0 |
| Karmine Corp | 126.0 |
| Cloud9 | 151.0 |
| FURIA Esports | 176.0 |
| MVK Esports | 351.0 |
Faworyci: Gen.G, Hanwha Life Esports, T1
Tu nie ma zaskoczenia. Trzy najsilniejsze ekipy LCK dysponują największą liczbą indywidualnych talentów, najbogatszym międzynarodowym doświadczeniem i umiejętnością pokonania każdego rywala w dobrym dniu.
Gen.G było najbardziej przerażającą drużyną sezonu. Zdyscyplinowane makro, czysta faza linii i umiejętność decydowania o tempie gry. Wygrali zarówno LCK Cup, jak i mistrzostwa sezonu, dlatego BC.Game wycenia ich na 3.25. Nie są jednak nietykalni, co udowodniło Dplus KIA, eliminując ich z Esports World Cup.
Hanwha Life Esports ma kurs 4.5 i prawdopodobnie zasługuje na więcej uznania. Wygrali MSI 2026, zajęli drugie miejsce w LCK, a ich agresywny styl odwraca losy walk, które wyglądają na przegrane. Niewiele ekip w stawce łączy taką siłę ognia z podobnym opanowaniem pod presją.
T1 również ma kurs 4.5, a drużyna walczy o czwarty z rzędu tytuł mistrza świata, czego nikt wcześniej nie dokonał. Ich 2026 rok jest nierówny: porażki na MSI i Esports World Cup, a następnie trzecie miejsce w LCK. Nadal uważamy, że skreślanie ich byłoby błędem. Lee “Faker” Sang-hyeok od dekady sprawia, że październik staje się jego miesiącem, a ten skład ma tendencję do osiągania szczytowej formy dokładnie wtedy, gdy drabinka robi się trudniejsza.
Konkurenci: Bilibili Gaming, Anyone’s Legend, G2 Esports, Dplus KIA
Różnica talentu między tą grupą a faworytami jest niewielka. To brak regularności utrzymuje ich o poziom niżej.
Bilibili Gaming z kursem 5.0 ma najmocniejsze argumenty, by uznać tę wycenę za błędną. Wygrali First Stand 2026 i dotarli do finału MSI, a gdy ich agresywne tempo działa, po prostu zalewają rywali. Problemem są mecze, w których koordynacja zawodzi i wyraźnie słabsza drużyna odbiera im serię.
Anyone’s Legend przyjeżdża jako pierwszy rozstawiony z LPL po pokonaniu BLG w wielkim finale Splitu 3, a ich kurs wynosi 10.0. Ich walki drużynowe i zdolność adaptacji stoją na najwyższym poziomie. Nie mają jeszcze ważnego międzynarodowego trofeum, ale ich rozwój zmierza w dobrą stronę.
G2 Esports to największa nadzieja Europy z kursem 17.0. Pokonali Gen.G 3-0 w First Stand i wyeliminowali T1 na MSI, a ich niekonwencjonalne pule bohaterów sprawiają, że przygotowanie się do meczu z nimi jest koszmarem. Pytanie brzmi, czy utrzymają ten poziom przez pełną fazę Swiss i fazę pucharową.
Dplus KIA z kursem 13.0 może być najciekawszą wartością w tej części rynku. Heo “ShowMaker” Su poprowadził ich do tytułu Esports World Cup, pokonując po drodze BLG i Gen.G, a następnie wygrywając Karmine Corp 3-0 w wielkim finale. To zwycięstwo wyraźnie podbudowało ich pewność siebie, co przeniosło się do LCK, gdzie pokonali wicemistrzów Worlds 2025, KT Rolster 3-1, zapewniając sobie miejsce w turnieju. Wszystko to działo się, gdy organizacja zmagała się z opóźnionymi wypłatami dla zawodników i trwającym procesem sprzedaży. Szczerze mówiąc, czyni to ich serię jeszcze bardziej imponującą.
Czarne konie warte małej stawki
Karmine Corp z kursem 126.0 to największa zagadka turnieju. Zaskoczyli Anyone’s Legend i T1 w drodze do finału Esports World Cup, a następnie nie potrafili przełożyć tego na krajowe rozgrywki: zdominowali sezon zasadniczy LEC Summer, by ostatecznie zająć trzecie miejsce w play-offach. Play-In pokaże, która wersja zespołu przybyła do Ameryki.
Movistar KOI (51.0) naprawili nierówne lato w idealnym momencie, pokonując Karmine Corp 3-0 i awansując do wielkiego finału LEC, zanim zatrzymało ich G2.
Team Secret Whales (67.0) wygrali wszystkie trzy regionalne mistrzostwa LCP w 2026 roku i już pokonali Top Esports 3-1 na MSI. Wietnamski skład potrafi uderzyć każdego rywala. Ich makro wciąż ma braki, ale nikt nie cieszy się z przygotowywania draftu przeciwko nim.
Shanghai Invictus Gaming ma kurs 19.0, co jest odważną wyceną jak na zespół, który miał problemy w Splicie 2, zmienił skład, a następnie poprawił wyniki w Splicie 3 i pokonał JD Gaming 3-1 w finałach regionalnych. TheShy, Rookie i Meiko nadal wygrywają linie z niemal każdym rywalem. Wyzwaniem będzie utrzymanie późnosezonowej koordynacji.
Ameryka Północna ma dwie ekipy z kursem 41.0. Team Liquid Alienware zakończyło krajową kampanię LYON, wygrywając 3-1 w wielkim finale LCS Summer i zdobywając pierwsze rozstawienie. LYON ma lepsze międzynarodowe argumenty: zwycięstwo 3-0 nad G2 na MSI oraz porażkę w pięciu grach z późniejszymi mistrzami, HLE. Nieznacznie minęli się z wielkim finałem i pokazali, że LCS może rywalizować z Koreą i Chinami.
Outsiderzy
Top Esports z kursem 34.0 to nietypowy przypadek. Trzeci rozstawiony z LPL może wystąpić bez debiutującego toplanera Chenga “ZUIAN” Zi-Hao, który nie przeszedł dwóch rozmów wizowych do USA. ZUIAN poprowadził ich do wielkiego finału LPL Split 2 i znalazł się w pierwszej drużynie All-Pro Splitu 3. Planem awaryjnym jest Bai “369” Jia-Hao, doświadczony zawodnik o prawdziwym międzynarodowym dorobku, który przez kilka miesięcy nie grał zawodowo w League i podobno streamował VALORANT. Forma, znajomość mety i zgranie ze składem zbudowanym wokół kogoś innego pozostają wielkimi niewiadomymi.
Brazylia wysyła dwie drużyny podążające różnymi ścieżkami. LOS (101.0) pokonało FURIA 3-2 i zdobyło tytuł CBLOL oraz bezpośredni awans do fazy Swiss, ale czterech ich zawodników zadebiutuje na Worlds. FURIA Esports (176.0) musi przetrwać Play-In, wykorzystując doświadczenie z MSI i Esports World Cup w serii otwierającej przeciwko MVK Esports.
Cloud9 KIA z kursem 151.0 ma w składzie Roberta “Blaber” Huanga i Philippe’a “Vulcan” Laflamme’a, więc problemem nie jest talent. Porażki w play-offach LCS z Team Liquid i LYON ujawniły pęknięcia, a mecz otwierający Play-In przeciwko Karmine Corp będzie brutalnym początkiem.
CTBC Flying Oyster (81.0) uzyskało bezpośredni awans do fazy Swiss dzięki drugiemu miejscu w LCP, mimo nierównego roku Chiu “Doggo” Tzu-chuana i Shih-Chieha “Rest” Hsu. MVK Esports, największy outsider z kursem 351.0, zakwalifikowało się dzięki punktom mistrzowskim z czterema debiutantami w składzie, na czele z toplanerem Ngô “Kratos” Đức Khánhem i midlanerem Võ “Chika” Lê Nhâ, którzy obaj zdobyli indywidualne wyróżnienia w LCP Split 3.
Kursy na awans do finału
Ten rynek często jest rozsądniejszym wyborem w przypadku najwyżej rozstawionych drużyn, ponieważ jedna słaba seria Bo5 w półfinale nie musi zniszczyć kuponu.
| Drużyna | Awans do finału (BC.Game) |
|---|---|
| Gen.G | 1.7 |
| Hanwha Life Esports | 2.2 |
| T1 | 2.2 |
| Bilibili Gaming | 2.5 |
| Anyone’s Legend | 5.0 |
| Dplus KIA | 6.5 |
| G2 Esports | 8.5 |
| Invictus Gaming | 9.5 |
| Top Esports | 17.0 |
| LYON | 21.0 |
| Team Liquid | 21.0 |
| Movistar KOI | 26.0 |
| Team Secret Whales | 33.5 |
| CTBC Flying Oyster | 40.0 |
| LOS | 50.0 |
| Karmine Corp | 63.0 |
| Cloud9 | 75.0 |
| FURIA Esports | 78.0 |
| MVK Esports | 175.0 |
Dplus KIA z kursem 6.5 na awans do finału wyróżnia się zdaniem redakcji TipsGG. Drużyna, która pokonała Gen.G i BLG w jednym turnieju, nie powinna być wyceniana aż tak niżej niż Anyone’s Legend z kursem 5.0.
Region zwycięzcy
| Region | Kursy BC.Game |
|---|---|
| LCK | 1.36 |
| LPL | 3.75 |
| LEC | 15.0 |
| LCS | 34.0 |
| LCP | 101.0 |
| CBLOL | 101.0 |
Trzech faworytów z jednego regionu zawsze obniża kurs, a 1.36 na LCK odzwierciedla to bardziej niż koreańską niezwyciężoność. LPL z kursem 3.75 obejmuje cztery drużyny, w tym BLG i Anyone’s Legend, co wygląda na lepszą wartość z tej pary. LCS z kursem 34.0 to przesadnie optymistyczny typ, nawet po tym, jak LYON pokonało G2 3-0 na MSI.
Prognozy na 1. rundę Play-In
Worlds rozpoczyna się od fazy Play-In i dwóch serii w 1. rundzie. Nikt nie odpada pierwszego dnia, ale zwycięzcy otrzymają znacznie łatwiejszą drogę, dlatego należy traktować te mecze jako spotkania o dużej wadze, a nie rozgrzewkę.
FURIA Esports vs MVK Esports to na papierze bardziej jednostronne starcie. FURIA z kursem 176.0 na zwycięstwo w turnieju wobec MVK z kursem 351.0 mówi wszystko: Brazylijczycy wystąpili w tym roku na MSI i Esports World Cup, podczas gdy czterech podstawowych zawodników MVK nigdy nie zagrało meczu na Worlds. Kratos i Chika są utalentowani, ale debiutancka presja na międzynarodowej scenie jest realna, dlatego skłaniamy się ku FURIA.
Cloud9 vs Karmine Corp zapowiada się ciekawiej. KC pokonało T1 i Anyone’s Legend na Esports World Cup, osiągając wyższy pułap niż wszystko, co Cloud9 pokazało w play-offach LCS, gdzie przegrało zarówno z Team Liquid, jak i LYON. Blaber i Vulcan mogą przechylić szalę we wczesnej fazie gry, a trzecie miejsce KC w LEC po dominacji w sezonie zasadniczym jest sygnałem ostrzegawczym. Mimo to najlepsza forma francuskiej drużyny przewyższa najlepszą formę Cloud9.
Jak podeszlibyśmy do rynku
Gen.G z kursem 3.25 to uczciwa, a nie wyjątkowo atrakcyjna wycena. Jeśli chcesz postawić na faworyta, kurs 1.7 na awans do finału jest bardziej przejrzystym wyrażeniem tej samej opinii. Jeśli chodzi o wartość, Dplus KIA z kursem 13.0 i Invictus Gaming z kursem 19.0 to dwa kursy, do których wciąż wracamy, a mała stawka 67.0 na Team Secret Whales to typ na turniejowy chaos.
Nowy na rynku esportowym? Zacznij od naszego przewodnika po zakładach sportowych i miej otwarty słownik zakładów sportowych, analizując ofertę. Poznaj swoje prawa jako gracza przed wpłatą pieniędzy i graj odpowiedzialnie, korzystając wyłącznie ze środków, na których utratę możesz sobie pozwolić. Nasza pełna polityka redakcyjna wyjaśnia, jak przygotowujemy te zapowiedzi.
Kursy szybko się zmieniają po ogłoszeniu par w fazie Swiss, więc zabezpiecz interesujące cię liczby, zanim rozpocznie się pierwszy draft Play-In.