900%Bonus
Bonus
900%
Ekskluzywny bonus 150FS + 900% bonusu od depozytu
Zarejestruj się i aktywuj kod
Nie, dziękuję

Pula nagród IEM Beijing 2026: jak 1 250 000 $ jest dzielone między 16 drużyn

02.11.2026, 03:28
Prefer us on Google — see Tips.gg in Top Stories & DiscoverAdd on Google

Intel Extreme Masters Beijing 2026 zamyka sezon CS2 ESL i robi to z pulą nagród wynoszącą $1,250,000. Turniej trwa od 2 do 8 listopada w Bloomage Biotech Biohyalux ECM Arena w Pekinie w Chinach, a ESL FACEIT Group organizuje wydarzenie wspólnie z Beijing Esports Industry Development Association. Szesnaście drużyn, dwie grupy, jedna sześciodrużynowa drabinka play-off.

Minęło siedem lat, odkąd IEM ostatni raz zawitał do chińskiej stolicy. Edycja z 2019 roku padła łupem Astralis, które w finale rozgromiło 100 Thieves 3–0 i przeszło cały turniej bez straty mapy. Przez ostatnie dwa sezony chiński przystanek gościł w Chengdu, więc powrót do Pekinu ma spore znaczenie dla sceny regionalnej.

Podział puli nagród

Kwota $1,250,000 dzieli się na dwa sposoby przy każdym miejscu: pieniądze, które trafiają bezpośrednio do zawodników, oraz udział klubu wypłacany organizacji. Mistrzowie zgarniają łącznie $360,000, z czego $125,000 trafia do składu, a $235,000 do klubu. Nawet cztery drużyny odpadające na miejscach 13-16 wyjeżdżają z czymś, choć w ich przypadku całe $4,000 to pieniądze zawodników bez udziału klubu.

Miejsce Łącznie (USD) Nagroda zawodników Udział drużyny
1. $360,000 $125,000 $235,000
2. $210,000 $50,000 $160,000
3. $160,000 $30,000 $130,000
4. $120,000 $20,000 $100,000
5.-6. $87,500 $12,500 $75,000
7.-8. $54,500 $7,000 $47,500
9.-12. $25,000 $5,000 $20,000
13.-16. $4,000 $4,000 $0

Różnica między pierwszym a drugim miejscem to miejsce, w którym siedzi prawdziwa presja. Porażka w wielkim finale kosztuje drużynę $150,000 w porównaniu z podniesieniem trofeum, a sam udział klubu waha się o $75,000. Drużyny, które odpadną już w grupach, mniej więcej pokryją koszty, ale nic ponad to.

16 drużyn

Trzynaście miejsc rozdano na podstawie Valve Regional Standings. Dziesięć z nich to bezpośrednie zaproszenia VRS: Falcons, FURIA, MOUZ, Legacy, Natus Vincere, G2 Esports, Aurora, FaZe Clan, BB Team i PARIVISION. Trzy regionalne miejsca VRS trafiły do 9z (Ameryka Południowa), The MongolZ (Azja) i Team Liquid (Ameryka Północna).

Pozostałe trzy awansowały cięższą drogą. B8 i HEROIC przeszły przez globalne zamknięte kwalifikacje, a TYLOO zgarnęło miejsce z kwalifikacji azjatyckich i zagra przed własną publicznością.

Grupa A

  • Falcons
  • FURIA
  • Natus Vincere
  • FaZe Clan
  • Legacy
  • The MongolZ
  • HEROIC
  • B8

Grupa B

  • MOUZ
  • G2 Esports
  • Aurora
  • PARIVISION
  • 9z
  • BB Team
  • Team Liquid
  • TYLOO

Grupa A jest na papierze cięższą połówką. Falcons, FURIA, NAVI i FaZe w jednej grupie oznaczają, że co najmniej dwie rozpoznawalne nazwy zostaną zepchnięte w stronę dolnej czwórki. Redakcja TipsGG uważa, że niespodzianki przyjdą z Grupy B, gdzie zarówno PARIVISION, jak i Aurora są w stanie wyeliminować większy skład.

Scena 360 stopni i 45 000 kibiców

ESL buduje mecze na scenie otoczonej widzami z każdej strony, w układzie, którego firma nie użyła od Rio Major w 2022 roku. Organizatorzy spodziewają się ponad 45 000 kibiców w ciągu tygodnia, co uczyniłoby to największym samodzielnym IEM w historii Azji. Bramy są otwarte w dni meczowe, w tym przez trzy dni fazy grupowej, a nie tylko w play-offach.

Ostatnie play-offy z sześcioma drużynami

Pekin to ostatnie wydarzenie ESL CS2 zbudowane wokół sześciodrużynowej drabinki play-off. Od przyszłego sezonu turnieje Intel Extreme Masters rozszerzają się do ośmiu drużyn w play-offach, co oznacza, że dwie drużyny, które normalnie odpadłyby z fazy grupowej z pustymi rękami, dostają drugie życie. Na razie trzecie miejsce w grupie wciąż kończy turniej.

Znaczenie dla Grand Slam

To trzeci przystanek ESL Grand Slam Season VII, po IEM Atlanta i ESL Pro League Season 24. Mistrz zgarnia punkt w klasyfikacji oprócz $360,000, co ma znaczenie dla każdej organizacji goniącej za bonusem Grand Slam w przyszłości.

Brutalny kalendarz

Harmonogram jest tu ciężki. Finał PGL Masters Bucharest wypada 31 października, zaledwie dwa dni przed pierwszym meczem w Pekinie, więc kilka składów przyleci z Rumunii bez odpoczynku. A BLAST Rivals Hong Kong startuje dzień po wielkim finale w Pekinie. Drużyny głęboko w obu drabinkach czekają blisko trzy tygodnie z rzędu tier-one CS2 na dwóch kontynentach. Zmęczenie pokaże się w liczbach, zwłaszcza w długich seriach do trzech map pod koniec tygodnia.

Obstawianie IEM Beijing 2026

Kursy na taki turniej zmieniają się szybko, zwłaszcza gdy zmęczenie podróżami i krótkie okna przygotowań zaburzają formę. Jeśli dopiero zaczynasz czytać kursy CS2, nasz poradnik, jak obstawiać zakłady sportowe, omawia podstawy, a słownik zakładów sportowych wyjaśnia terminologię, na którą natrafisz przy handicapach mapowych i sumach rund. Trzymamy się jasnych standardów tego, co publikujemy, opisanych w naszej polityce redakcyjnej, a każdy gracz powinien znać swoje prawa jako gracz, zanim gdziekolwiek wpłaci pieniądze. Ustal limity, trzymaj się ich i graj odpowiedzialnie.

Pierwsze mecze startują 2 listopada. Wielki finał i główna nagroda $360,000 rozstrzygną się 8 listopada.

Strona używa pliki cookie (t. zw. ciasteczka) w celu zapewnenia personalizacji treści i nadaina użytkownikom funkcji dodatkowych, oraz w celu analizy ruchu na stronie. Korzystając z serwisu tips.gg, zgadzasz się na politykę używania plików cookie. Zgoda