Dzień 2 Group Stage IEM Kolonia właśnie się zakończył, a dwie drużyny zakwalifikowały się do Playoffów i dwie kolejne jako jedne z pierwszych spakowały swoje torby i wróciły do domu.

2 miejsce
Movistar Riders
3 miejsce

NaVi i Movistar Riders stały się pierwszymi dwoma zespołami, które zakwalifikowały się do Playoffów, a generic heavyweights w postaci Heroic i ENCE, dwóch półfinalistów dwóch poprzednich Majorów, stały się pierwszymi dwoma zespołami, które zostały zdyskwalifikowane.

NaVi i Movistar Riders będą teraz walczyć w Upper Bracket Round 3. Zwycięzca zarezerwuje sobie miejsce w półfinale w Niemczech, a przegrany zajmie miejsce w ćwierćfinale.

300% bonusu od depozytu
Otrzymaj

Jak więc dotarliśmy aż tutaj? Jak NaVi i Movistar Riders pokonali swoich przeciwników 2-0, a co ważniejsze, jak Heroic i ENCE dostali 0-2? Kolonia rozgrzewa, a oto co się wydarzyło.

Kwalifikacje do playoffów 2-0.

[Team slug=’natus-vincere-csgo’]

NaVi w drodze do UB Round 3 zmierzyło się z MOUZ i NiP. Chociaż mecz z NiP-em w rundzie 2 UB był tylko rozgrzewką przed rewanżem w wielkim finale BLAST Premier Spring Finals, to jednak mecz z MOUZ miał swoją czkawkę.

MOUZ zajęło NaVi aż do trzeciej mapy. Mecz rozpoczął się na Nuke’u MOUZ, mapie, którą NaVi dobrowolnie zbanowało przeciwko VItality w wielkim finale BLAST Premier Spring Finals. MOUZ wziął jednego za drużynę, próbując poznać poziom prepów NaVi na Nuke.

NaVi wygrał.

Pomimo słabego statutu zabójstw electronic na otwarcie i ogólnego CT-sided ratingu torszi na poziomie 1,34, NaVi przeniknęło obronę MOUZ w drugiej połowie jak gorący nóż przez masło. (Nie moja idealna metafora, ale alternatywa nie pozostałaby ściśle przyjazna rodzinie). MOUZ wykonało świetną robotę po swojej stronie T, wygrywając 9-6, ale 10-3 NaVi oznaczało, że Ukraińcy byli bardziej niż prawdopodobni, aby zamknąć to spotkanie 2-0.

Niektóre z tych rund od NaVi naprawdę pomogły pokazać głębokie zrozumienie gry przez wszystkich. Na przykład w rundzie 14 NaVi straciło zarówno s1mple, jak i electronica, przez co Outside kontrolowało sytuację 3v5. sdy szybko przeszedł przez Vents do Lower, aby pomóc w zatrzymaniu Ts, ale przywitała go tylko cisza. Trybiki w głowie electronica szybko się obróciły, ponieważ NaVi dokonało mądrej korekty w połowie rundy, aby całkowicie zrezygnować z A i wysłać b1t from Hell do Garage. b1t mógł zostać zastrzelony po drodze, ale to ryzyko, które musieli podjąć, aby wygrać rundę, która wydawała się nie do wygrania. MOUZ zagrało dokładnie w ręce NaVi. Dwóch graczy MOUZ było w otwartym A, a co za tym idzie, wszyscy próbowali rotować do A z Secret. NaVi miało wszystkie swoje kawałki w idealnych do tego miejscach. b1t dostał początkowe 3k, a do czasu, gdy Perfecto został zabity, sdy przepchnął się z Lower i Secret na Outside, pomagając b1t oczyścić pozostałe Ts. NaVi wygrał 3v5 z dwoma żywymi graczami. Pięknie.

Bardziej skoncentrowana na graczach gra z wykorzystaniem gamesense miała miejsce w rundzie 11. s1mple utknął za skrzyniami w pobliżu CT Spawn. NaVi stracił kontrolę nad Rampą i Outside, a s1mple został przygwożdżony. Z trzema CT, które zbliżały się do jego pozycji, s1mple musiał wykorzystać swoje spojrzenia. Oczyścił kilka pozycji i zdobył kilka zabójstw s1mple’a, zanim Perfecto dołączył do jego strony z Heaven, aby zamknąć możliwe pozycje. Nie otrzymując żadnych informacji wizualnych, sdy i s1mple z łatwością odgadli pozycję nieznanego T, który wszedł na Heaven.

To gratka oglądać tak piękne rundy od NaVi.

MOUZ odwdzięczył się NaVi za ich pick na Mirage. NaVi wygrało swoją stronę T 9-6, ale MOUZ wygrało swoją 10-5, by wygrać mapę 16-14. ### podstawowa analiza

NaVi nie traciło czasu na pomszczenie przegranej mapy, gdyż z łatwością rozprawiło się z drużyną EU na decydującej mapie Inferno. Połowa CT 11-4 oznaczała, że mecz był przesądzony, gdyż NaVi zakończyło go 16-6.

Ich drugi mecz przeciwko NiP był stosunkowo łatwiejszy. 3 z 4 połówek meczu były bardziej dominujące niż ja vs blameF w zapasach. Ja oczywiście wygrywając. Na NiP-owskim pick Overpassie zostali absolutnie rozgromieni. Nie mogli nic zdziałać i przeszli w tryb full tilt. NaVi wygrało Overpass 16-3, ale spokojnie mogło być 16-1.

Następny był własny wybór NaVi – Nuke. Ah, stare, złote czasy. Pierwsza połowa nie przypominała jednak minionej epoki dominacji. NiP umieścił na tablicy 7 po swojej stronie CT i choć było jasne, że NaVi ostatecznie wygra mapę, to ostateczny wynik wciąż był owiany tajemnicą. Po pierwszej połowie NiP-u, ich demony z Overpassa obudziły się z drzemki, gdyż NiP przegrał stronę T 0-8. Doskonała strona CT od NaVi oznaczała, że wysłali wiadomość do reszty drużyn.

53%Win rate

Movistar Riders to ci, których zadaniem jest obsługa bestii, które kiedyś były, a na które znów wyrastają. W wymarzonym starcie Hiszpanów w Playoffach udział wzięły takie gwiazdy jak ZywOo, NiKo, huNter– i m0NESY… wszystkie te gwiazdy wagi ciężkiej przegrały. Ale czy ich szczęśliwe gwiazdy będą świecić wystarczająco jasno, by oślepić takich jak s1mple?

Movistar Riders pokonali MIBR i Vitality w Play-In, aby zakwalifikować się do fazy grupowej. Tutaj musieli zmierzyć się z G2 i zgodnie z oczekiwaniami wynik brzmiał 2-0. Tylko, że 2 nie należało do G2. Drużyna UE została pokonana 0-2 przez numer 14 na świecie. Przegrali 16-12 na Vertigo i 16-9 na Inferno. Hiszpańska drużyna ponownie pokonała Vitality, tym razem aby zakwalifikować się do Playoffów. Udowodnili, że ich zwycięstwo w Play-In nie było zwykłym fuksem. Są tu po to, by walczyć i nieźle namieszać w głowach. Rozgromili Vitality na wybranej przez drużynę UE mapie Overpass 16-4. Następnie Vitality odwdzięczyło się na Vertigo, gdzie pokonali Riders 16-3. Vitality miało szansę na pomszczenie porażki w Play-In, gdy prowadzili 12-11 na Nuke, ale Hiszpanie przeprowadzili bezbłędny atak, by wyrwać zwycięstwo 16-12.

0-2 bag packers

Charakter wyników 1. rundy UB oznaczał, że w Niemczech mieliśmy kilku prawdziwych tytanów, którzy trzymali się na włosku. MOUZ vs Heroic i G2 vs ENCE.

HeroicDania
6651602
Typów
2Seria zwycięstw
64%Win rate

Po prostu nie byłem gotowy na Heroic przegrywając 0-2 przeciwko NiP i MOUZ.

Przeciwko NiP-owi obie mapy były bardzo wyrównane, ale przewaga w endgame’ie zawsze była po stronie NiP-u. Obie mapy, Heroic’s Ancient i NiP’s Inferno, zakończyły się 16-13 na korzyść NiP, przy czym Szwedzi mieli 15-14 pierwszych zabójstw w obu mapach. hampus był bestią przez cały mecz, a es3tag bardzo się rozwinął na Inferno, głównie w odniesieniu do jego 10 otwierających zabójstw. stavn i cadiaN próbowali swoich sił, ale zawsze było to trochę za mało, trochę za późno.

Wynik MOUZ również nie był zamierzony. MOUZ zaprezentowało bardzo zaskakujący przebieg gry, aby wyrwać to zwycięstwo. Pierwsza połowa pierwszej mapy, wybrany przez MOUZ Vertigo, spełniła więcej moich osobistych oczekiwań: Heroic z CT pokonało MOUZ 12-3. To czego się nie spodziewałem, to 13-1 po stronie CT, na które MOUZ odpowiedziało, wyrywając Vertigo sprzed nosa Duńczyków. Ich gorąca passa zwycięstw po stronie CT trwała do drugiej mapy, jako że wygrali pierwszą połowę 10-5. Heroic mogło mieć szansę na walkę, gdyby nie kluczowa wygrana MOUZ w pistoletówce i konwersje w kolejnych dwóch rundach.

Heroic próbowało uratować coś z tego co pozostało z meczu, ale pozostało z niczym innym jak tylko z głowami w dłoniach. Stali się pierwszą drużyną, która została wyeliminowana z fazy grupowej IEM Kolonia 2022. Heroic potrzebuje czasu, aby dostosować się do ostatnich zmian w składzie, a adaptacja w stylu NaVi, o której marzyłem, była tylko marzeniem.

[Team slug=’ence-csgo’]

Do ich grona dołączyli tej samej nocy giganci z Unii Europejskiej – ENCE. Półfinaliści Majora w Antwerpii mieli skrócony sezon po tym, jak Vitality i G2 zrobiły sobie z nimi porządek.

Przeciwko Vitality, los ENCE był przesądzony już na samym początku. Na dwóch z trzech map rozpoczęli drugą połowę od strat 3-12 i 2-13. Ich pozbawione życia ataki zapisały ich los czerwonym atramentem, a wszystko, co mieli do pokazania, to zwycięstwo 16-12 na wybranej przez Vitality mapie Dust 2. Występy ZywOo i Magiska sprawiły, że ENCE spadło do Lower Bracket na początku, gdzie spotkaliby się z Movistar Riders, gdyby Hiszpanie nie upokorzyli G2. ENCE spotkało się z G2 w Lower Bracket, a wstrząsająca porażka Aleksiba z Movistar Riders oznaczała, że przewaga zdecydowanie należała do ENCE. Przewaga ta zaczęła się urzeczywistniać, gdy ENCE objęło prowadzenie 8-0 na wybranej przez G2 mapie Dust 2. Wymarzona mapa ze słonecznymi żonkilami zamieniła się w koszmar, gdy NiKo i spółka powoli wracali do gry. Po serii rund T, G2 znalazło się w bardzo łatwej do pokonania połowie 6-9. Po zaduszeniu ENCE i złamaniu ich psychicznego hartu, G2 postawiło na silną obronę. G2 wygrało Dust 2 16-13, mimo że w pewnym momencie przegrywało 0-8.

ENCE wyglądało jednak na niezrażone po rzuceniu tej mapy. Na swoim pick’u Ancient, wystawili 8 rund T w pierwszej połowie, co jest świętującym wynikiem dla mapy z CT-sided jak Ancient. (Świat nie był jednak gotowy na to, że G2 wygrało 9-0 rund na Ancient przeciwko numerowi 3 na świecie. Kiedy NiKo wyciąga z kapelusza wyniki na poziomie 1.95, jedyne co można zrobić to pokłonić się i poddać.

ENCE stało się drugim zespołem, który opuścił IEM Kolonia 2022 w fazie grupowej. Heroic miało bardzo duże usprawiedliwienie w postaci zmian w rosterze, ale w przypadku ENCE sprawy są trudne do wytłumaczenia. Ich jedyną obroną jest to, że mierzyli się z takimi tuzami jak ZywOo i NiKo.

W grupie B, FaZe Clan pokonał 00Nation coldzera, aby dotrzeć do rundy UB 2, gdzie spotkają się z Team Spirit, który zdegradował nową twarz Team Liquid do Lower Bracket, aby walczyć z 00Nation. Cloud9 pokonało Outsiders 2-0 i umówiło się na spotkanie z Astralis, które zaskakująco pokonało FURIĘ 2-0. Outsiders i FURIA będą teraz walczyć o życie oczywiście w Lower Bracket.

Dziś zobaczymy jeszcze dwie drużyny kwalifikujące się do Playoffów, FaZe Clan i Cloud9 najprawdopodobniej, a dwie inne dołączą do Heroic i ENCE na lotnisku; brak przewidywań. Group Stage zakończy się już za 36 godzin, a my już ledwo możemy sobie pozwolić na przegapienie czegokolwiek.