Lens tager imod Sporting Lissabon, hvor markedet for kampens vinder er tæt, og målmarkederne peger på en forsigtig kamp. De fulde odds for hvert marked findes nedenfor i decimal-, brøk- og amerikansk format. Tjek vores fodboldforudsigelser og se flere kommende kampe for yderligere kampe.
Velkomstbonus på 100 % op til 130 $ hos TipsGG × Sapphirebet
Følg alle midtugekampe i europæisk klubfodbold, hold øje med liveodds og sats på dine favoritter på de bedste vilkår. Få en velkomstbonus på 100 % op til 130 $ hos Sapphirebet med kampagnekoden TIPSGG, og øg din bankroll til Europas største klubaftener. 18+. Spil ansvarligt.
Lens vs Sporting Lissabon Odds
Kampvinder (1X2)
Markedet for kampvinder, også kaldet 1X2, beder dig om at vælge det hold, der vinder kampen, eller satse på uafgjort. Det er den mest ligetil måde at satse på det endelige resultat.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens | 2,60 | 8/5 | +160 |
| Uafgjort | 3,80 | 14/5 | +280 |
| Sporting Lissabon | 2,70 | 17/10 | +170 |
Målscorer når som helst
Odds på målscorer når som helst udbetales, hvis den nævnte spiller scorer på et hvilket som helst tidspunkt i løbet af de 90 minutter, uanset det endelige resultat.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Luis Suárez | 2,63 | 13/8 | +163 |
| Rafael Nel | 3,00 | 2/1 | +200 |
| Abdallah Sima | 3,00 | 2/1 | +200 |
| Odsonne Edouard | 3,10 | 21/10 | +210 |
| Fotis Ioannidis | 3,10 | 21/10 | +210 |
| Franjo Ivanovic | 3,25 | 9/4 | +225 |
| Florian Thauvin | 3,40 | 12/5 | +240 |
| Florian Sotoca | 3,50 | 5/2 | +250 |
| Thorgan Hazard | 3,75 | 11/4 | +275 |
| Jesse Derry | 4,00 | 3/1 | +300 |
| Rodrigo Zalazar | 4,20 | 16/5 | +320 |
| Nestory Irankunda | 4,20 | 16/5 | +320 |
| Issa Doumbia | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Junior Kadile | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Flavio Goncalves | 5,25 | 17/4 | +425 |
Korrekt resultat
Ved væddemål på korrekt resultat skal man forudsige den nøjagtige slutstilling. Oddsene er høje, da der er mange mulige udfald.
Lens vinder
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 2-1 | 10,00 | 9/1 | +900 |
| 1-0 | 12,00 | 11/1 | +1100 |
| 2-0 | 16,00 | 15/1 | +1500 |
| 3-1 | 18,00 | 17/1 | +1700 |
| 3-2 | 21,00 | 20/1 | +2000 |
Uafgjort
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 1-1 | 8,00 | 7/1 | +700 |
| 2-2 | 12,00 | 11/1 | +1100 |
| 0-0 | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| 3-3 | 35,00 | 34/1 | +3400 |
| 4-4 | 201,00 | 200/1 | +20000 |
Sporting Lissabon vinder
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 6-0 | 201,00 | 200/1 | +20000 |
| 2-1 | 10,00 | 9/1 | +900 |
| 1-0 | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| 2-0 | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| 3-1 | 19,00 | 18/1 | +1800 |
| 3-2 | 23,00 | 22/1 | +2200 |
Halvleg/Fuld tid
Halvleg/fuld tid-væddemål kombinerer det førende hold ved pausen med det endelige resultat. Begge dele skal gå i opfyldelse for at væddemålet vinder.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Sporting Lissabon/Sporting Lissabon | 4,00 | 3/1 | +300 |
| Lens/Lens | 4,20 | 16/5 | +320 |
| Uafgjort/Lens | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Uafgjort/Uafgjort | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Uafgjort/Sporting Lissabon | 7,00 | 6/1 | +600 |
| Sporting Lissabon/Uafgjort | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Lens/Uafgjort | 14,00 | 13/1 | +1300 |
| Sporting Lissabon/Lens | 23,00 | 22/1 | +2200 |
| Lens/Sporting Lissabon | 29,00 | 28/1 | +2900 |
Uafgjort ingen indsats
Uafgjort ingen indsats fjerner uafgjort fra ligningen. Ved uafgjort får du blot din indsats tilbage, så du satser kun på, hvilket hold der vinder.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens | 1,87 | 20/23 | -115 |
| Sporting Lissabon | 1,95 | 19/20 | -105 |
Spillerassists
Markederne for spillerassists udbetales, når den nævnte spiller laver en assist. For at over 0,5-linjen skal gå igennem, skal der blot være én assist.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Mezian Mesloub Over 0,5 | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Florian Thauvin Over 0,5 | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Junior Kadile Over 0,5 | 5,25 | 17/4 | +425 |
| Thorgan Hazard Over 0,5 | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Saud Abdulhamid Over 0,5 | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Miguel Gomes dos Nuno Santos Over 0,5 | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Rodrigo Dias Over 0,5 | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Geny Catamo Over 0,5 | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Rodrigo Zalazar Over 0,5 | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Nidel Celik Over 0,5 | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Abdallah Sima Over 0,5 | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Rafael Nel Over 0,5 | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Nestory Irankunda Over 0,5 | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Flavio Goncalves Over 0,5 | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Luis Guilherme Lira Over 0,5 | 7,00 | 6/1 | +600 |
Samlet antal mål over/under
Væddemål på samlet antal mål over/under fokuserer på det samlede antal mål fra begge hold i forhold til en fastsat grænse, uafhængigt af hvem der scorer eller vinder.
| Grænse | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 8,5 | 1,00 | 1/1000 | -100000 |
| Under 7,5 | 1,01 | 1/150 | -15.000 |
| Under 6,5 | 1,03 | 1/40 | -4.000 |
| Under 5,5 | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Over 4,25 | 1,24 | 4/17 | -425 |
| Over 0,5 | 1,03 | 1/33 | -3300 |
| Over 1,25 | 1,08 | 1/12 | -1200 |
| Over 1,75 | 1,18 | 2/11 | -550 |
| Over 1,5 | 1,20 | 1/5 | -500 |
| Over 2 | 1,24 | 4/17 | -425 |
Spillerens tacklinger
Markeder for spiller-tacklinger over 0,5 udbetales, når den nævnte spiller foretager mindst én tackling i løbet af kampen.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Andrija Bulatovic Over 0,5 | 1,03 | 1/33 | -3300 |
| Eduardo Quaresma Over 0,5 | 1,05 | 1/20 | -2000 |
| Pierre Ganiou Over 0,5 | 1,06 | 1/16 | -1600 |
| Sergi Altimira Over 0,5 | 1,07 | 1/14 | -1400 |
| Maximiliano Araujo Over 0,5 | 1,07 | 1/14 | -1400 |
| Yacine Titraoui Over 0,5 | 1,08 | 1/12 | -1200 |
| Ruben Aguilar Over 0,5 | 1,08 | 1/12 | -1200 |
| Abdallah Sima Over 0,5 | 1,08 | 1/12 | -1200 |
| Amadou Haidara Over 0,5 | 1,09 | 1/11 | -1100 |
| Jean-Clair Todibo Over 0,5 | 1,09 | 1/11 | -1100 |
| Junior Kadile Over 0,5 | 1,09 | 1/11 | -1100 |
| Mickael Cuisance Over 0,5 | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Ivan Fresneda Over 0,5 | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Georgios Vagiannidis Over 0,5 | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Joao Simoes Over 0,5 | 1,11 | 1/9 | -900 |
Spillerens skud på mål
Spil på skud på mål udbetales, når den nævnte spiller tester målmanden mindst én gang i løbet af kampen.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Odsonne Edouard Over 0,5 | 1,35 | 7/20 | -286 |
| Abdallah Sima Over 0,5 | 1,50 | 1/2 | -200 |
| Franjo Ivanovic Over 0,5 | 1,55 | 11/20 | -182 |
| Luis Suárez Over 0,5 | 1,55 | 20/11 | -182 |
| Florian Thauvin Over 0,5 | 1,67 | 4/6 | -150 |
| Florian Sotoca Over 0,5 | 1,73 | 8/11 | -138 |
| Rafael Nel Over 0,5 | 1,73 | 8/11 | -138 |
| Fotis Ioannidis Over 0,5 | 1,80 | 4/5 | -125 |
| Thorgan Hazard Over 0,5 | 1,80 | 4/5 | -125 |
| Jesse Derry Over 0,5 | 1,83 | 5/6 | -120 |
| Rodrigo Zalazar Over 0,5 | 1,83 | 5/6 | -120 |
| Geny Catamo Over 0,5 | 1,85 | 17/20 | -118 |
| Nestory Irankunda Over 0,5 | 1,85 | 17/20 | -118 |
| Junior Kadile Over 0,5 | 1,95 | 19/20 | -105 |
| Flavio Goncalves Over 0,5 | 2,05 | 21/20 | +105 |
Præcis antal mål
Præcist antal mål kræver, at man angiver det nøjagtige samlede antal mål i kampen, hvilket giver større gevinster end en simpel over/under-linje.
| Samlet antal mål | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 2 | 4,35 | 57/17 | +335 |
| 3 | 4,35 | 57/17 | +335 |
| 4 | 5,25 | 17/4 | +425 |
| 1 | 6,50 | 11/2 | +550 |
| 5 | 8,00 | 7/1 | +700 |
| 6 | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| 0 | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| 7 eller flere | 17,00 | 16/1 | +1600 |
Sidste målscorer
Ved væddemål på sidste målscorer udbetales gevinsten til den spiller, der scorer kampens sidste mål, uanset om kampen ender med sejr, nederlag eller uafgjort.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Luis Suarez | 7,00 | 6/1 | +600 |
| Franjo Ivanović | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Odsonne Edouard | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Fotis Ioannidis | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Abdallah Sima | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Florian Thauvin | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Rafael Nel | 8,50 | 15/2 | +750 |
| Florian Sotoca | 9,00 | 8/1 | +800 |
| Nestory Irankunda | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Thorgan Hazard | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Rodrigo Zalazar | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Mezian Mesloub | 11,00 | 10/1 | +1000 |
| Jesse Derry | 11,00 | 10/1 | +1000 |
| Flavio Goncalves | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Mickael Cuisance | 15,00 | 14/1 | +1400 |
Første målscorer
Ved væddemål på første målscorer udbetales gevinsten til den spiller, der scorer det første mål i kampen. Oddsene annulleres, hvis kampen ender målløs.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Luis Suarez | 7,00 | 6/1 | +600 |
| Franjo Ivanović | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Odsonne Edouard | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Fotis Ioannidis | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Abdallah Sima | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Florian Thauvin | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Rafael Nel | 8,50 | 15/2 | +750 |
| Florian Sotoca | 8,50 | 15/2 | +750 |
| Thorgan Hazard | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Rodrigo Zalazar | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Nestory Irankunda | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Jesse Derry | 11,00 | 10/1 | +1000 |
| Flavio Goncalves | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Issa Doumbia | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Mickael Cuisance | 15,00 | 14/1 | +1400 |
Resultat ved halvleg
Væddemål på halvlegsresultat afgøres udelukkende ud fra, hvilket hold der fører, eller om stillingen er uafgjort, ved pausen efter 45 minutter.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens | 3,00 | 2/1 | +200 |
| Uafgjort | 2,45 | 29/20 | +145 |
| Sporting Lissabon | 3,10 | 21/10 | +210 |
Samlet antal hjemmemål
Markederne for samlet antal hjemmemål angiver antallet af mål, som Lens selv scorer, uafhængigt af udeholdets mål.
| Odds | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 4,5 | 1,01 | 1/100 | -10000 |
| Under 3,5 | 1,05 | 1/20 | -2000 |
| Under 2,5 | 1,22 | 2/9 | -450 |
| Under 1,5 | 1,80 | 4/5 | -125 |
| Under 0,5 | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Over 0,5 | 1,83 | 5/6 | -120 |
| Over 1,5 | 2,00 | 1/1 | +100 |
| Over 2,5 | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Over 3,5 | 11,00 | 10/1 | +1000 |
| Over 4,5 | 34,00 | 33/1 | +3300 |
At score et hat-trick
Hat-trick-markeder udbetaler kun, hvis den nævnte spiller scorer tre eller flere mål i kampen, hvilket er et sjældent resultat, der afspejles i de høje odds.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Luis Suarez | 51,00 | 50/1 | +5000 |
| Abdallah Sima | 81,00 | 80/1 | +8000 |
| Fotis Ioannidis | 81,00 | 80/1 | +8000 |
| Franjo Ivanovic | 81,00 | 80/1 | +8000 |
| Odsonne Edouard | 91,00 | 90/1 | +9000 |
| Rafael Nel | 91,00 | 90/1 | +9000 |
| Florian Thauvin | 101,00 | 100/1 | +10.000 |
| Florian Sotoca | 101,00 | 100/1 | +10.000 |
| Nestory Irankunda | 126,00 | 125/1 | +12.500 |
| Thorgan Hazard | 141,00 | 140/1 | +14.000 |
| Miguel Gomes dos Nuno Santos | 151,00 | 150/1 | +15.000 |
| Rodrigo Zalazar | 176,00 | 175/1 | +17.500 |
| Jesse Derry | 201,00 | 200/1 | +20.000 |
| Flavio Goncalves | 301,00 | 300/1 | +30.000 |
| Geny Catamo | 301,00 | 300/1 | +30.000 |
Samlet antal udebanemål
Markederne for samlet antal udebanemål viser, hvor mange gange Sporting Lissabon scorer, uanset hvad Lens præsterer i den anden ende.
| Odds | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 4,5 | 1,01 | 1/100 | -10000 |
| Under 3,5 | 1,05 | 1/20 | -2000 |
| Under 2,5 | 1,22 | 2/9 | -450 |
| Under 1,5 | 1,78 | 7/9 | -129 |
| Under 0,5 | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Over 0,5 | 1,22 | 2/9 | -450 |
| Over 1,5 | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Over 2,5 | 11,00 | 10/1 | +1000 |
| Over 3,5 | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Over 4,5 | 34,00 | 33/1 | +3300 |
Kampresultat og begge hold scorer
Dette kombinerer slutresultatet med, om begge hold scorer, hvilket betyder, at begge dele af væddemålet skal gå hjem for at udløse gevinst.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens | 4,20 | 16/5 | +320 |
| Uafgjort | 4,40 | 17/5 | +340 |
| Lens/Nej | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Sporting Lissabon | 4,33 | 10/3 | +333 |
Korrekt resultat – 1. halvleg
Dette marked begrænser væddemål på korrekt resultat til kun de første 45 minutter, uafhængigt af hvordan anden halvleg forløber.
Lens vinder 1. halvleg
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 1-0 | 5,25 | 17/4 | +425 |
| 2-0 | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| 2-1 | 19,00 | 18/1 | +1800 |
| 3-0 | 46,00 | 45/1 | +4500 |
| 3-1 | 76,00 | 75/1 | +7500 |
Uafgjort i 1. halvleg
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 0-0 | 3,80 | 14/5 | +280 |
| 1-1 | 7,00 | 6/1 | +600 |
| 2-2 | 51,00 | 50/1 | +5000 |
| 3-3 | 301,00 | 300/1 | +30.000 |
Sporting Lissabon vinder 1. halvleg
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 1-0 | 5,25 | 17/4 | +425 |
| 2-0 | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| 2-1 | 19,00 | 18/1 | +1800 |
| 3-0 | 51,00 | 50/1 | +5000 |
| 3-1 | 71,00 | 70/1 | +7000 |
Begge hold scorer
Begge hold scorer, ofte forkortet til BTTS, udbetales, hvis både Lens og Sporting Lissabon scorer på et hvilket som helst tidspunkt i kampen.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Ja | 1,53 | 8/15 | -188 |
| Nej | 2,63 | 13/8 | +163 |
Sejrsmargen
Ved væddemål på sejrsmargen skal du forudsige resultatet samt den nøjagtige målforskel, hvilket giver højere udbytte end et standardvæddemål på kampens vinder.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Resultat Uafgjort | 4,33 | 10/3 | +333 |
| Sporting Lissabon vinder med 1 mål | 4,75 | 15/4 | +375 |
| Lens vinder med 1 mål | 4,75 | 15/4 | +375 |
| Sporting Lissabon vinder med 2 mål | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Lens vinder med 2 mål | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Lens vinder med 3 mål | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Sporting Lissabon vinder med 3 mål | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Uafgjort 0-0 | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Lens vinder med 4 eller flere mål | 31,00 | 30/1 | +3000 |
| Sporting Lissabon vinder med 4 eller flere mål | 31,00 | 30/1 | +3000 |
Samlet antal hjørnespark
Odds på samlet antal hjørnespark dækker det samlede antal hjørnespark for begge hold i forhold til en fastsat grænse, et marked der er populært blandt spillere, der satser under kampen.
| Linje | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Over 3 | 1,01 | 1/200 | -20000 |
| Over 4,5 | 1,01 | 1/100 | -10.000 |
| Over 4 | 1,01 | 1/80 | -8000 |
| Over 5 | 1,05 | 1/20 | -2000 |
| Over 5,5 | 1,07 | 1/14 | -1400 |
| Under 18 | 1,01 | 1/200 | -20.000 |
| Under 15,5 | 1,01 | 1/100 | -10.000 |
| Under 17 | 1,01 | 1/100 | -10.000 |
| Under 16 | 1,01 | 1/80 | -8000 |
| Under 14,5 | 1,04 | 1/25 | -2500 |
At score 2 eller flere mål
Dette væddemål udbetales, når den nævnte spiller scorer to mål eller flere, og ligger mellem væddemålene på “scorer når som helst” og “hat-trick” hvad angår risiko og gevinst.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Luis Suárez | 12,00 | 11/1 | +1100 |
| Odsonne Edouard | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Florian Thauvin | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Fotis Ioannidis | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Florian Sotoca | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Abdallah Sima | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Rafael Nel | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Franjo Ivanovic | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Thorgan Hazard | 23,00 | 22/1 | +2200 |
| Nestory Irankunda | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Jesse Derry | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Rodrigo Zalazar | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Flavio Goncalves | 34,00 | 33/1 | +3300 |
| Junior Kadile | 41,00 | 40/1 | +4000 |
| Mezian Mesloub | 41,00 | 40/1 | +4000 |
Hvilket hold scorer først
“Hvilket hold scorer først” afgøres af, hvilket hold der åbner scoringen, og der er et separat odds på, at kampen forbliver målløs.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens | 2,00 | 1/1 | +100 |
| Ingen mål | 19,00 | 18/1 | +1800 |
| Sporting Lissabon | 2,00 | 1/1 | +100 |
Dobbelt chance
Ved Double Chance-væddemål dækkes to af de tre mulige udfald i et enkelt væddemål, hvilket reducerer risikoen til gengæld for lavere odds.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens eller Sporting Lissabon | 1,29 | 2/7 | -350 |
| Sporting Lissabon eller uafgjort | 1,50 | 1/2 | -200 |
| Lens eller uafgjort | 1,50 | 1/2 | -200 |
Sejr uden at indkassere mål
For at vinde uden at indkassere mål skal det nævnte hold vinde kampen uden at indkassere et eneste mål, hvilket kombinerer resultatet og en kamp uden indkasserede mål i ét væddemål.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lens | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Sporting Lissabon | 5,75 | 19/4 | +475 |