Inter Milan tager imod Club Brugge i en Champions League-kamp, hvor Nerazzurri er store favoritter på alle markeder. Oddsene for kampresultat, målscorer, korrekt resultat og samlet antal mål findes nedenfor. Se vores fodboldforudsigelser og find flere kampe på vores side med fodboldkampe.
Velkomstbonus på 100 % op til 130 $ hos TipsGG × Sapphirebet
Følg alle midtugekampe i europæisk klubfodbold, hold øje med liveodds og sats på dine favoritter på de bedste vilkår. Få en velkomstbonus på 100 % op til 130 $ hos Sapphirebet med kampagnekoden TIPSGG, og øg din bankroll til Europas største klubaftener. 18+. Spil ansvarligt.
Inter Milan vs Club Brugge Odds | Oddschecker Odds
Vindermarked
Vindermarkedet dækker de tre mulige resultater ved slutfløjtet: Inter Milan vinder, uafgjort eller Club Brugge vinder. At satse på et hold her betyder, at kampen skal ende med netop det resultat efter 90 minutter plus tillægstid.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan | 1,29 | 2/7 | -350 |
| Uafgjort | 6,50 | 11/2 | +550 |
| Club Brugge | 12,00 | 11/1 | +1100 |
Målscorer når som helst
Målscorer når som helst udbetales, hvis den nævnte spiller scorer på et hvilket som helst tidspunkt i løbet af de 90 minutter, uanset det endelige resultat.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lautaro Martinez | 1,80 | 4/5 | -125 |
| Marcus Thuram | 1,91 | 10/11 | -110 |
| Pio Esposito | 1,91 | 10/11 | -110 |
| Ange Bonny | 2,25 | 5/4 | +125 |
| Mattia Mosconi | 2,63 | 13/8 | +163 |
| Hakan Calhanoglu | 3,75 | 11/4 | +275 |
| Nicolo Tresoldi | 4,33 | 10/3 | +333 |
| Curtis Jones | 4,75 | 15/4 | +375 |
| Henrikh Mkhitaryan | 4,75 | 15/4 | +375 |
| Luis Henrique de Lima | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Nicolo Barella | 5,25 | 17/4 | +425 |
| Piotr Zielinski | 5,25 | 17/4 | +425 |
| Romeo Vermant | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Andrej Vasovic | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Federico Dimarco | 6,00 | 5/1 | +500 |
Halvleg/Fuld tid
Dette marked kræver, at man i samme væddemål forudsiger både føringen ved halvleg og det endelige resultat, hvilket dækker ni mulige kombinationer.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan/Inter Milan | 1,75 | 3/4 | -133 |
| Uafgjort/Inter Milan | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Uafgjort/Uafgjort | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Club Brugge/Club Brugge | 19,00 | 18/1 | +1900 |
| Uafgjort/Club Brugge | 23,00 | 22/1 | +2200 |
| Inter Milan/Uafgjort | 23,00 | 22/1 | +2200 |
| Club Brugge/Inter Milan | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Club Brugge/Uafgjort | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Inter Milan/Club Brugge | 91,00 | 90/1 | +9000 |
Korrekt resultat
Korrekt resultat kræver, at man forudsiger den nøjagtige slutstilling. Der er højere udbetalinger end på sejrsmarkedet på grund af det store antal mulige resultater.
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan 2-0 | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Inter Milan 3-0 | 8,50 | 15/2 | +750 |
| Inter Milan 2-1 | 9,50 | 17/2 | +850 |
| Inter Milan 1-0 | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Inter Milan 3-1 | 10,50 | 19/2 | +950 |
| Uafgjort 1-1 | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Uafgjort 2-2 | 21,00 | 20/1 | +2000 |
| Uafgjort 0-0 | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Uafgjort 3-3 | 91,00 | 90/1 | +9000 |
| Uafgjort 4-4 | 501,00 | 500/1 | +50000 |
| Club Brugge 2-1 | 31,00 | 30/1 | +3000 |
| Club Brugge 1-0 | 31,00 | 30/1 | +3000 |
| Club Brugge 3-2 | 81,00 | 80/1 | +8000 |
| Club Brugge 2-0 | 81,00 | 80/1 | +8000 |
| Club Brugge 3-1 | 101,00 | 100/1 | +10000 |
Uafgjort ingen indsats
Uafgjort ingen indsats fjerner uafgjort som resultatmulighed fuldstændigt. Ved uafgjort refunderes indsatsen, så væddemålet kun vinder eller tabes ved en direkte sejr til en af parterne.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan | 1,08 | 1/12 | -1200 |
| Club Brugge | 9,00 | 8/1 | +800 |
Præcis antal mål i alt
Dette væddemål udbetales kun, hvis det nøjagtige samlede antal mål scoret af begge hold svarer til det valgte tal.
| Samlet antal mål | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 3 mål | 4,33 | 10/3 | +333 |
| 4 mål | 4,80 | 19/5 | +380 |
| 2 mål | 4,80 | 19/5 | +380 |
| 5 mål | 6,50 | 11/2 | +550 |
| 1 mål | 8,50 | 15/2 | +750 |
| 6 mål | 11,00 | 10/1 | +1000 |
Samlet antal mål: 7 eller flere
Disse odds dækker yderpunkterne på markedet for samlet antal mål: en målrig kamp med syv eller flere mål, eller en kamp uden mål overhovedet.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| 7 eller flere mål | 11,00 | 10/1 | +1000 |
| Præcis 0 mål | 21,00 | 20/1 | +2000 |
Samlet antal mål Over/Under
Over/Under-væddemål handler om, hvorvidt det samlede antal mål ender over eller under en fastsat grænse. At satse på Under betyder, at det samlede antal mål skal ligge under det angivne tal; Over betyder, at det skal overstige det.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 8,5 | 1,00 | 1/250 | -25.000 |
| Under 7,5 | 1,02 | 1/66 | -6600 |
| Under 6,5 | 1,05 | 1/20 | -2000 |
| Under 5,5 | 1,13 | 1/8 | -800 |
| Over 5 | 1,14 | 1/7 | -700 |
| Over 0,5 | 1,02 | 1/50 | -5000 |
| Over 1,25 | 1,03 | 1/33 | -3300 |
| Over 1,75 | 1,13 | 1/8 | -800 |
| Over 1,5 | 1,13 | 1/8 | -800 |
| Over 2 | 1,14 | 1/7 | -700 |
Spillerens tacklinger
Spiller-tackle-props afgøres ud fra, om den nævnte spiller registrerer flere tacklinger end det angivne antal i løbet af kampen, uafhængigt af resultatet.
| Spiller (Over 0,5) | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Hugo Siquet | 1,07 | 1/14 | -1400 |
| Alessandro Bastoni | 1,09 | 1/11 | -1100 |
| Freddie Potts | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Petar Sucic | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Lynnt Audoor | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Kyriani Sabbe | 1,10 | 1/10 | -1000 |
| Joaquin Seys | 1,11 | 1/9 | -900 |
| Aleksandar Stankovic | 1,11 | 1/9 | -900 |
| Curtis Jones | 1,11 | 1/9 | -900 |
| Nicolo Barella | 1,11 | 1/9 | -900 |
| Carlos Augusto | 1,13 | 1/8 | -800 |
| Henrikh Mkhitaryan | 1,13 | 1/8 | -800 |
| Hakan Calhanoglu | 1,13 | 1/8 | -800 |
| Felix Lemarechal | 1,13 | 2/15 | -750 |
| Brandon Mechele | 1,13 | 2/15 | -750 |
Spillerassists
Spiller-assist-væddemål udbetales, hvis den nævnte spiller registrerer mindst én assist i løbet af kampen, uanset hvem der scorer eller vinder.
| Spiller (Over 0,5) | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Federico Dimarco | 3,25 | 9/4 | +225 |
| Mattia Mosconi | 3,50 | 5/2 | +250 |
| Luis Henrique de Lima | 3,60 | 13/5 | +260 |
| Nicolo Barella | 4,20 | 16/5 | +320 |
| Andy Diouf | 4,33 | 10/3 | +333 |
| Ange Bonny | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Leonardo Bovo | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Hakan Çalhanoğlu | 4,60 | 18/5 | +360 |
| Lautaro Martinez | 4,80 | 19/5 | +380 |
| Marcus Thuram | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Curtis Jones | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Henrikh Mkhitaryan | 5,25 | 17/4 | +425 |
| Pio Esposito | 5,25 | 17/4 | +425 |
| Petar Sucic | 5,25 | 17/4 | +425 |
| Piotr Zielinski | 5,50 | 9/2 | +450 |
Spillerens skud på mål
Disse væddemål handler om antallet af skud på mål, som en spiller registrerer, med separate linjer for Over 0,5 og Over 1,5 skud.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lautaro Martinez Over 0,5 | 1,19 | 3/16 | -533 |
| Pio Esposito Over 0,5 | 1,20 | 1/5 | -500 |
| Marcus Thuram Over 0,5 | 1,20 | 1/5 | -500 |
| Ange Bonny Over 0,5 | 1,33 | 1/3 | -300 |
| Curtis Jones Over 0,5 | 1,53 | 8/15 | -188 |
| Hakan Calhanoglu Over 0,5 | 1,60 | 3/5 | -167 |
| Nicolo Tresoldi Over 0,5 | 1,67 | 4/6 | -150 |
| Federico Dimarco Over 0,5 | 1,75 | 3/4 | -133 |
| Lautaro Martinez Over 1,5 | 1,80 | 4/5 | -125 |
| Henrikh Mkhitaryan Over 0,5 | 1,85 | 17/20 | -118 |
| Marcus Thuram Over 1,5 | 1,95 | 19/20 | -105 |
| Pio Esposito Over 1,5 | 1,95 | 19/20 | -105 |
| Piotr Zielinski Over 0,5 | 2,05 | 21/20 | +105 |
| Aleksandar Stankovic Over 0,5 | 2,10 | 11/10 | +110 |
| Petar Sucic Over 0,5 | 2,15 | 23/20 | +115 |
Samlet antal hjemmemål
Dette Over/Under-marked gælder kun for Inter Milans egne mål og tager ikke højde for mål scoret af Club Brugge.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 7,5 | 1,00 | 1/500 | -50000 |
| Under 6,5 | 1,01 | 1/100 | -10.000 |
| Under 5,5 | 1,04 | 1/25 | -2500 |
| Under 4,5 | 1,11 | 1/9 | -900 |
| Under 3,5 | 1,34 | 29/10 | -290 |
| Over 0,5 | 1,04 | 25/1 | -2500 |
| Over 1,5 | 1,29 | 2/7 | -350 |
| Over 2,5 | 1,91 | 10/11 | -110 |
| Over 3,5 | 3,40 | 12/5 | +240 |
| Over 4,5 | 7,00 | 6/1 | +600 |
Halvleg
Væddemål på halvleg afgøres udelukkende ud fra, hvilket hold der fører, eller om stillingen er uafgjort, efter 45 minutter.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan | 1,67 | 4/6 | -150 |
| Uafgjort | 3,00 | 2/1 | +200 |
| Club Brugge | 9,00 | 8/1 | +800 |
Sidste målscorer
“Sidste målscorer” udbetales til den spiller, der scorer kampens sidste mål. Hvis der ikke scores nogen mål, annulleres disse væddemål typisk.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lautaro Martinez | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Marcus Thuram | 4,75 | 15/4 | +375 |
| Pio Esposito | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Ange Bonny | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Mattia Mosconi | 7,00 | 6/1 | +600 |
| Hakan Calhanoglu | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Luis Henrique de Lima | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Henrikh Mkhitaryan | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Piotr Zielinski | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Nicolo Tresoldi | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Nicolo Barella | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Curtis Jones | 14,00 | 13/1 | +1300 |
| Aleksandar Stankovic | 16,00 | 15/1 | +1500 |
| Andy Diouf | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Federico Dimarco | 17,00 | 16/1 | +1600 |
Samlet antal udebanemål
Denne Over/Under-linje gælder udelukkende for Club Brugges målscore og er adskilt fra det samlede antal mål i kampen.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 3,5 | 1,00 | 1/500 | -50.000 |
| Under 2,5 | 1,03 | 1/33 | -3300 |
| Under 1,5 | 1,18 | 2/11 | -550 |
| Under 0,5 | 2,10 | 11/10 | +110 |
| Over 0,5 | 1,75 | 3/4 | -133 |
| Over 1,5 | 4,80 | 19/5 | +380 |
| Over 2,5 | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Over 5,5 | 34,00 | 33/1 | +3300 |
| Over 4,5 | 34,00 | 33/1 | +3300 |
At score et hat-trick
Odds på hat-trick udbetales kun, hvis den nævnte spiller scorer tre eller flere mål i kampen. Disse odds er høje, da det er en svær bedrift.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Marcus Thuram | 21,00 | 20/1 | +2000 |
| Lautaro Martinez | 21,00 | 20/1 | +2000 |
| Pio Esposito | 23,00 | 22/1 | +2200 |
| Ange Bonny | 29,00 | 28/1 | +2800 |
| Mattia Mosconi | 56,00 | 55/1 | +5500 |
| Hakan Calhanoglu | 101,00 | 100/1 | +10.000 |
| Curtis Jones | 126,00 | 125/1 | +12.500 |
| John Stones | 251,00 | 250/1 | +25.000 |
| Leonardo Bovo | 251,00 | 250/1 | +25.000 |
| Joel Ordonez | 276,00 | 275/1 | +27.500 |
| Luis Henrique de Lima | 301,00 | 300/1 | +30.000 |
| Henrikh Mkhitaryan | 301,00 | 300/1 | +30.000 |
| Piotr Zielinski | 301,00 | 300/1 | +30.000 |
| Nicolo Barella | 376,00 | 375/1 | +375.000 |
| Nicolo Tresoldi | 401,00 | 400/1 | +40000 |
Første målscorer
Første målscorer udbetales til den, der åbner scoringen i kampen. Væddemålet tabes for alle andre målscorere, uanset det endelige resultat.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Lautaro Martinez | 4,50 | 7/2 | +350 |
| Marcus Thuram | 4,75 | 15/4 | +375 |
| Pio Esposito | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Ange Bonny | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Mattia Mosconi | 7,00 | 6/1 | +600 |
| Hakan Calhanoglu | 9,50 | 17/2 | +850 |
| Piotr Zielinski | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Luis Henrique de Lima | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Henrikh Mkhitaryan | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Nicolo Tresoldi | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Nicolo Barella | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Curtis Jones | 14,00 | 13/1 | +1300 |
| Andrej Vasovic | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Federico Dimarco | 17,00 | 16/1 | +1600 |
| Romeo Vermant | 17,00 | 16/1 | +1600 |
Kampresultat og begge hold scorer
Dette kombinerer slutresultatet med, om begge hold scorer, hvilket betyder, at begge dele af væddemålet skal gå ind for at udløse en gevinst.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan | 2,70 | 17/10 | +170 |
| Inter Milan/Nej | 2,30 | 13/10 | +130 |
| Uafgjort | 8,00 | 7/1 | +700 |
| Club Brugge/Nej | 21,00 | 20/1 | +2000 |
| Club Brugge | 18,00 | 17/1 | +1700 |
Begge hold scorer
Begge hold scorer, ofte forkortet til BTTS, vinder, hvis Inter Milan og Club Brugge begge scorer mindst én gang i løbet af kampen.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Ja | 1,91 | 10/11 | -110 |
| Nej | 2,00 | 1/1 | +100 |
Korrekt resultat – 1. halvleg
Dette indsnævrer markedet for korrekt resultat til kun de første 45 minutter, hvilket kræver den nøjagtige stilling ved pausen.
| Resultat | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan 1-0 | 3,75 | 11/4 | +275 |
| Inter Milan 2-0 | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Inter Milan 3-0 | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Inter Milan 2-1 | 15,00 | 14/1 | +1400 |
| Inter Milan 3-1 | 34,00 | 33/1 | +3300 |
| Uafgjort 0-0 | 4,33 | 10/3 | +333 |
| Uafgjort 1-1 | 9,50 | 17/2 | +850 |
| Uafgjort 2-2 | 81,00 | 80/1 | +8000 |
| Uafgjort 3-3 | 501,00 | 500/1 | +50000 |
| Club Brugge 1-0 | 12,00 | 11/1 | +1100 |
| Club Brugge 2-1 | 51,00 | 50/1 | +5000 |
| Club Brugge 2-0 | 61,00 | 60/1 | +6000 |
| Club Brugge 3-1 | 151,00 | 150/1 | +15000 |
| Club Brugge 3-0 | 151,00 | 150/1 | +15.000 |
Sejrsmargen
Vindermargen-væddemål afgøres ud fra den nøjagtige målforskel ved slutfløjtet og dækker både en direkte sejr med et bestemt antal mål og uafgjort med målforskel.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan vinder med 2 mål | 4,33 | 10/3 | +333 |
| Inter Milan vinder med 1 mål | 4,33 | 10/3 | +333 |
| Inter Milan vinder med 4 eller flere mål | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Inter Milan vinder med 3 mål | 5,50 | 9/2 | +450 |
| Uafgjort | 7,00 | 6/1 | +600 |
| Club Brugge vinder med 1 mål | 13,00 | 12/1 | +1200 |
| Uafgjort 0-0 | 23,00 | 22/1 | +2200 |
| Club Brugge vinder med 2 mål | 41,00 | 40/1 | +4000 |
| Club Brugge vinder med 3 mål | 151,00 | 150/1 | +15000 |
| Club Brugge vinder med 4 eller flere mål | 501,00 | 500/1 | +50.000 |
At score 2 eller flere mål
Dette kræver, at den nævnte spiller scorer mindst to mål i løbet af kampen, hvilket er en større udfordring end det almindelige marked for målscorer når som helst.
| Spiller | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Marcus Thuram | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Lautaro Martinez | 5,00 | 4/1 | +400 |
| Pio Esposito | 6,00 | 5/1 | +500 |
| Ange Bonny | 7,50 | 13/2 | +650 |
| Mattia Mosconi | 10,00 | 9/1 | +900 |
| Hakan Calhanoglu | 21,00 | 20/1 | +2000 |
| Curtis Jones | 21,00 | 20/1 | +2000 |
| Nicolo Tresoldi | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Luis Henrique de Lima | 34,00 | 33/1 | +3300 |
| Henrikh Mkhitaryan | 36,00 | 35/1 | +3500 |
| Piotr Zielinski | 41,00 | 40/1 | +4000 |
| Nicolo Barella | 41,00 | 40/1 | +4000 |
| Federico Dimarco | 46,00 | 45/1 | +4500 |
| Leonardo Bovo | 51,00 | 50/1 | +5000 |
| Romeo Vermant | 51,00 | 50/1 | +5000 |
Samlet antal hjørnespark
Hjørnesparksmarkeder fungerer efter samme Over/Under-struktur som mål, hvor afregningen baseres på det samlede antal hjørnespark, der tildeles i kampen.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Under 18 | 1,01 | 1/200 | -20000 |
| Under 19 | 1,01 | 1/200 | -20.000 |
| Under 17 | 1,01 | 1/100 | -10.000 |
| Under 15,5 | 1,02 | 1/66 | -6600 |
| Under 16 | 1,03 | 1/40 | -4000 |
| Over 3 | 1,01 | 1/200 | -20000 |
| Over 4,5 | 1,02 | 1/66 | -6600 |
| Over 4 | 1,02 | 1/50 | -5000 |
| Over 5 | 1,05 | 1/20 | -2000 |
| Over 5,5 | 1,07 | 1/14 | -1400 |
Dobbelt chance
Dobbelt chance dækker to af de tre mulige udfald i et enkelt væddemål og tilbyder et mere sikkert, men mindre udbetalende alternativ til markedet for direkte sejr.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan – Uafgjort | 1,06 | 1/16 | -1600 |
| Inter Milan – Club Brugge | 1,14 | 1/7 | -700 |
| Club Brugge-Uafgjort | 4,00 | 3/1 | +300 |
Sejr uden at indkassere mål
“Sejr uden at indkassere mål” betyder, at det nævnte hold skal vinde kampen uden at indkassere et eneste mål fra modstanderen.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan | 2,30 | 13/10 | +130 |
| Club Brugge | 26,00 | 25/1 | +2500 |
Hvilket hold scorer først
Dette marked afgøres ud fra, hvilket hold der scorer først i kampen, med en separat odds for, at kampen ender målløs.
| Valg | Decimal | Brøk | Amerikansk |
| Inter Milan | 1,30 | 3/10 | -333 |
| Ingen mål | 26,00 | 25/1 | +2500 |
| Club Brugge | 4,20 | 16/5 | +320 |